SELÇUK GEZER

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Erhan Başaran, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında İspat Cami Mahallesi’nde ikamet eden Vecihe Yavuz’u ziyaret ederek, perlatör hediye etti.

“KURAKLIK HAD SAFHADA, AFET BOYUTUNDA”

Burada konuşan Helvacıoğlu, 22 Mart Dünya Su Günü’nde su tasarrufuna dikkat çektiklerini belirterek, “Yaptığımız uygulama ile sudan 5 kat tasarruf ediyoruz. Her vatandaşımızdan da bu aparatı kullanmasını istiyoruz. Hem geleceğe iyi bir çevre bırakabilmek ve hem de su tasarrufuna dikkat çekmek için 22 Mart Dünya Su Günü’nü seçtik. Bildiğiniz üzere afet boyutunda bir kuraklık yaşıyoruz. Kadıköy Barajımızda su yok denecek kadar az. 1-2 ay sonra günübirlik su tasarrufuna gideceğimizi düşünüyoruz. Farkındalık yaratma adına bu etkinliği düzenledik. Artık dünyanın tasarrufa gitmesi gerek. Su kaynaklarımız tükenmeden gereken tedbirleri alabiliriz. Vatandaşlarımız belediye hizmet binamızın 1. katındaki su işleri müdürlüğümüzden perlatör temin edebilir.  Perlatör takılması halinde su 5 kat tasarruflu akacak. %250 tasarruf salıyor. Farkındalık yaratan bir çalışma. Su tasarrufunu çok önemsiyoruz. Kuraklık öncesi uyarıları yapmak zorundayız. Lütfen hepimiz üzerimize düşeni yapalım. Suyumuz bittikten sonra tasarruf yapamayız. Kuraklık had safhada, afet boyutunda. Ciddi bir su sorunumuz olacak. Su paradan kıymetli hale gelecek. Her türlü tedbire vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Ciddi bir sıkıntı tüm dünyayı bekliyor. Su varken tasarruf edilir. Suyunu ne olur tasarruflu kullanalım.”

Başaran ise iki bin adet perlatör talep etmeleri halinde vatandaşlara ücretsiz olarak vereceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından 5 kat su tasarrufu sağlanperlatör, mutfak musluğuna takıldı.

Öte yandan Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nde görevli personel tarafından da perlatör hediye edildi.