Adaylığını açıklayan Feyzullah Koçak, yönetim ve denetim kurulunu tanıttı: “Odamızda heyecan kalmadı”

Keşan Lokantacılar, Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Feyzullah Koçak, dün düzenlediği basın toplantısında, yönetim ve denetim kurulu üyelerini tanıttı.

Adaylığını açıklayan Feyzullah Koçak, yönetim ve denetim kurulunu tanıttı: “Odamızda heyecan kalmadı”

Keşan Lokantacılar, Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Feyzullah Koçak, dün düzenlediği basın toplantısında, yönetim ve denetim kurulu üyelerini tanıttı.

Medya Keşan
Medya Keşan
14 Ocak 2022 Cuma 09:46
Adaylığını açıklayan Feyzullah Koçak, yönetim ve denetim kurulunu tanıttı:  “Odamızda heyecan kalmadı”

BÜLENT SAYLAM

Sefa Dürüm’de düzenlenen basın açıklaması, saat 13.15 sıralarında başladı. Basın toplantısında konuşan Koçak, ‘neden aday oldukları’ hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“ODAMIZDA HEYECAN KALMADI”

Açıklamasına, “Odamızda heyecan kalmadı” şeklinde konuşarak, sözlerine başlayan Feyzullah Koçak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Dayanışma sözcüğü kâğıt üzerinde. Odamız yasal ve zorunlu rutin işlerin dışında hiçbir şey yapamaz oldu. İddia yok, heyecan yok, dayanışma yok. ‘Her koyun kendi bacağından asılır’ misali her birimiz kendi kaderimizde ile baş başa bırakıldık. Kötügünlerde beraber olmak için olağan koşullarda bu tespitimiz birçoğumuz için belkide hiçbir anlam ifade etmemiştir. Ancak, son iki yıllık pandemi döneminde her birimiz bu durumu iliklerimize kadar yaşadık. İşyerlerimiz aylarcakapalı kalırken bu süreçte ne arayan ne de soranımız oldu. Odamız rutin dernek işleri dışında hiçbirşey yapmadı. İşyerlerimiz kapalıyken odamız bizlerden sadece aidat ve tarife ücreti talep eden mesajlar yolladı. Para istedi. Tabii ki, bu işler de yapılmalıydı ama COVİD-19 belasından yitirdiğimiz esnaf arkadaşlarımızın aileleri başta olmak üzere, yönetim kurulumuz önderliğinde tüm üyelerimizle öyle bir kenetlenmeliydik ki, örnek bir dayanışma sergilemeliydik. Ancak, heyecan ve iddiasını yitirmiş, hiçbir beklentimiz kalmamış, yöneticilikte duygusal doyuma ulaşmış kişilerle bu güzellikleri yaşamak mümkün değildir. Üye olan bizlerin odada her türlü bilgi ve belgeleri mevcut. Pandemi döneminde yapılacak 1000 TL yardım parası için vergi mükellefi işyeri sahibi üyeden fakir ilmühaberi istemek insanların aklıyla dalga geçmektir. Dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecinin ne kadar devam edeceği belli değildir. Bu süreçte bizlere heyecanını kaybetmiş oturduğu koltuktan kalkmayan yöneticilerle aşılması mümkün görünmemektedir. Bu nedenle bizlerin heyecanla görev yapacak, dayanışmayı örgütleyecek başkan ve yöneticilere ihtiyacı var. İşte bizler bu inanç ve sorumluluk bilinciyle aday olduk.”

“BİRLİKTE YÖNETMEYE HAZIRIZ”

Koçak, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugünün şartlarında bizler bir birimize ve geride kalan ailelerimize dost ve düşmanlarımızı kıskandıracak şekilde sahip çıkacağız Sadece açılışlarda ve cenazelerde boy göstermemiz vesonrasında hiçbir şey olmamış gibi normal hayatımıza dönmemiz bizce yetersizdir. Ayrıca, bize sürekli mesaj atarak ısrarla almamızı istedikleri fiyat tarifeleri çok zaman piyasa fiyatlarıylauyuşmamaktadır. Genelde Keşan için hazırlanan tarifeler Edirne ili genel en düşük tarifelerdir. Bu bağlamda esnafımız in hakkını korumak güncel tarifeleri üyelerimize uygun koşullarda ulaştırmak adına odamızda birlikte yönetim anlayışının hakim kılınması her yıl 1 kere genişletilmiş toplantı yapılması ve bu toplantılarda ortaya çıkan ortak sorunlara birlikte çözüm bulunması, 4 yılda bir seçimdenseçime ortaya çıkmak yada aidat toplamak amacıyla değil hergün birlikte yönetmek için adayız. Bunlar imkansız değildir. İstersek olur. Yeter ki, ‘Şimdi Değişim Zamanı’ diyebilelim ve gereğini yapalım. Bu duygu ve düşüncelerle Keşan LokantacıKahveci ve Esnaf Odasını yönetmeye talibiz. İddialıyız, kararlıyız, birlikte yönetmeye hazırız.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol