Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısı gerçekleşti

Keşan Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı olağan toplantısı 1 Temmuz 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısı gerçekleşti

Keşan Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı olağan toplantısı 1 Temmuz 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
02 Temmuz 2021 Cuma 10:16
Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısı gerçekleşti

HABER MERKEZİ

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılan toplantı; Belediye Meclis Salonu’nda saat 15.00’te başladı.

Toplantıda Meclis üyeleri Mithat Bulut ve Hakan Gürel mazeretleri nedeniyle meclis tarafından yapılan oylama ile izinli sayıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, meclis öncesi Belkoop’taki Keşan Belediyesi’ne ait olan alanda yapılacak olan konut projesi ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi.

1. maddede Yukarı Zaferiye Mahallesi 229 ada plan değişikliği talebi görüşüldü. Komisyon raporu kabul edilerek talep oybirliği ile reddedildi.
2. madde de Mülkiyeti Gökhan Girgin adına kayıtlı olan İzzetiye Mahallesi 102 ada, 261,20 m2'lik 3 numaralı ve 260,07 m2'lik 4 numaralı parselin, Keşan Belediyesi adına kayıtlı olan 102 ada, 587,53 m2'lik 7 numaralı parsel ile takas talebi görüşülerek komisyon raporu oybirliği ile kabul edildi.
3. madde de Büyük Cami Mahallesinde mülkiyetinin 1/2'si Orhan Yıldırır, 1/8'i Suzan YILDIRIR, 1/8'i Celal Hakan Yıldırır, 1/8'i Cenk Okan Yıldırır ve 1/8'i Mert Volkan Yıldırır adlarına kayıtlı olan onaylı imar planlarında; Park Alanı, İmar Yolu ve M.İ.A. (Merkezi İş Alanı) alanında kalan 364 ada, 362,45 m2 yüzölçümlü 108 nolu parsel ile mülkiyeti Keşan Belediyesi adına kayıtlı olan 1597 ada, 587,34 m2'lik 4 numaralı parsel ile takas işlemi görüşülerek komisyon raporu oybirliği ile kabul edildi.
4. madde de Belediyemize Ait 1320 Ada, 1 Parselde bulunan arsanın Spor Tesisi Olarak Yap İşlet Devret Modeli ile 10 yıla Kadar Kiralama İhalesine Çıkartılması ve Yetkisinin Belediye Encümenine verilmesi konusu ise bir sonraki mecliste görüşülmek üzere oybirliği ile kabul edildi.
5. Madde de Seracılık yolu ile Roman vatandaşları istihdam etme isimli proje oybirliği ile İmar Komisyonu ve Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi,
6. Madde de Uluslararası Tarım Şehirleri Birliğine Üye Olunması oybirliği ile kabul edildi. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, mecliste alınan kararların hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, meclis üyelerine teşekkür etti.

BANU SAYGI: “LÜTFEN ARTIK GEÇ KALMAYALIM”

Toplantının dilek ve temenniler kısmında söz alan Cumhuriyet Halk Parti’li Belediye Meclis Üyesi Banu Saygı, geçtiğimiz günlerde gündem olan ve ülkeyi sarsan elmalı davası ve İstanbul Sözleşmesi ile ilgili şunları söyledi: “Biliyoruz ki İstanbul Sözleşmesi Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile iptal edildi. Oysaki devlet, kadınların, çocukların ve diğer dezavantajlı grupların haklarını korumak zorundadır. İki gün önce yaşanan elmalı davası hiç mi vicdanınızı sızlatmadı? Ben bir insan, kadın ve anne olarak kahroldum. Hadi kadını geçtim, çocuklarını koruyamayan bir ülke olabilir mi? Geleceğimizi yok mu edeceksiniz? İstanbul Sözleşmesi yürürlükte olmuş olsaydı, binlerce kadın yaşıyor olacak, çocuklarımız da korunacaktı. İnsan onurunu hayatın bir alanında ayaklar altına alırsanız, bedelini her alanda ödersiniz. Sözlerimi büyük usta Yaşar Kemal’den bir alıntı ile bitirmek istiyorum; ‘Dağın öte yüzü güneşe bakıyormuş çocuklar de hadi davranın, güneşle sohbetimiz var, geç kalmayalım’ lütfen artık geç kalmayalım.”

Keşan Belediye Meclisi Ağustos ayında tatil yapacak. Eylül ayı Meclis Toplantısı ise 2 Eylül 2021 Perşembe günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol