Belediye ve üniversite işbirliği

Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi arasında bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler ile tesislerin kullanımı konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Belediye ve üniversite işbirliği

Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi arasında bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler ile tesislerin kullanımı konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Medya Keşan
Medya Keşan
15 Eylül 2021 Çarşamba 09:19
Belediye ve üniversite işbirliği

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen imza törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen katıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili olarak Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi’nin işbirliği içinde çalışacağını belirterek, “Protokolümüz kapsamında Keşan Belediyesi personelimiz üniversitemizin sosyal tesislerinden indirimli yararlanacak. Başta üniversite öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimizin gelişimine katkı sunmak için çalışıyoruz. Gençlerimizin ülkemize yararlı olması için tüm kurumlarımızla işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. Keşan Belediyesi olarak gençlerimizin gelişimine çok önem veriyor, belediye personelimizin üniversitemizin imkanlarından en iyi şekilde yararlanması için mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

Protokol gereğince; tiyatro, müzik, sanatsal sergi ve faaliyetler, festival, dans, sportif gösteri, müze gezisi, gezici müze çalışmaları için gerekli çalışmaları yaparak imkanlar ölçüsünde fiziki mekanların kullanılması için kolaylıklar sağlanacak.

Keşan Belediyesi’nce Trakya Üniversitesi akademik personel, idari personel ve öğrencilerinin sörf eğitimlerinden yüzde 50 indirimli olarak faydalanılması, Trakya Üniversitesi’nce Keşan Belediyesi personelinin üniversite bünyesinde bulunan sosyal tesislerinden üniversite personeline uygulanan indirim doğrultusunda faydalandırılması, Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu, Keşan Meslek Yüksekokulu ve İpsala Meslek Yüksekokulu ile Keşan Belediyesi’nin akademik/idari personel ve öğrencileri arasında bilimsel, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi için ortak çalışmalar yapılarak faaliyetlerinin düzenlenmesi, taraflar arasında sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve bilimsel alanlarda ortak seminer, konferans ve toplantı düzenlenmesine karşılıklı olarak imkan sağlanacak.

Helvacıoğlu, protokol nedeniyle Trakya Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen’e teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Burak İşçimen ise Keşan Belediyesi ile işbirliğinde bölge için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizerek, verdikleri desteklerden ötürü Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol