Hakan Taşkıran, yetkililerden yardım talep etti

Keşan’da Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan Hakan Taşkıran, zor şartlar altında yaşam mücadelesi vermeye çalıştığını belirterek, yetkililerden yardım istedi.

Hakan Taşkıran, yetkililerden yardım talep etti

Keşan’da Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan Hakan Taşkıran, zor şartlar altında yaşam mücadelesi vermeye çalıştığını belirterek, yetkililerden yardım istedi.

Medya Keşan
Medya Keşan
09 Şubat 2022 Çarşamba 09:20
Hakan Taşkıran, yetkililerden yardım talep etti

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Taşkıran, Cumhuriyet Mahallesi, Şehit Astsubay Erdoğan Meyva Caddesi’nde, arkadaşlarının yardımı ile tutulan bir evde yaşam mücadelesi verdiğini ifade eden Taşkıran, “Ben cezaevinden izinli olarak çıktım. Ailemle bir takım sıkıntılar yaşadım. Bazı sıkıntılarımdan dolayı hal ve durumum yerinde olmadığı için çocuklarımı yurda verdim. Bu sebepten dolayı düşüncelere daldım. Gidecek yerim olmadığı için kaymakama başvurdum. Kaymakamlık tarafından pansiyonda kalıyordum. Her ay pansiyon parasını verdiler. Mahkum olduğumuz için çalışıp kendimize bakamıyoruz. Hal ve durumumuz yerinde değil. Bu sebepten dolayı mahalledeki arkadaşlarım bana yardımcı oldu. Mahalle başkanlarımıza rica ettik. Bana bir takım yardımda bulunup evimi düzelteceklerdi. Arkadaşım evi tutup kirasını verdi. Başkana çıktım. Belediye başkanımız, ilçe başkanlarımızla beraber mahalleye geldiler. Eksiklerimi gidereceklerdi ama hiç biri benimle ilgilenmiyor. Bir ay oldu hiç kimse benimle ilgilenmiyor. Doktora çıktım, 165 lira ilaç parası çıktı. Yeşil kartım olmadığı için alamıyorum. Allah razı olsun Yakup Başkanım beni çağırıp ilaçlarımı alacağını söyledi” dedi.

GELİP OTURDUĞUM EVİMİN HALİNİ GÖRSÜNLER

Hakan Taşkıran, yetkililerden yardım istediğini dile getirerek, “Gelip oturduğum evimin halini görsünler.  Çaresiz kalan insan her şeyi yapar. Ben çaresizlikten düşünüyorum. Hırsızlık yapıp birinin evinden çalayım mı diyorum. Hayır ben bunu kendime yakıştırmak istemediğimden dolayı yapmıyorum. Beynimde sürekli bir şeyler konuşuyor. Bana ne yaptılar ne ettiler bilmiyorum. Ben bunların hiçbirini hatırlamıyorum. Korkuyorum. Çöp toplamaya çıkıyorum ve çöpten ekmek alıp yedim. Çöpün içinden pet, plastik şişe topluyorum. Yemek işlerimi arkadaşlarım zekat olarak yardım ediyor. Zeytin peynir yemekten başka bir şey yapamıyorum. Evimde tüpüm, tencerem yok.  Bana bir poşet erzak verildi ama erzaklar bana bakıyor, ben erzaklara bakıyorum. Ben fasulyeyi, makarnayı nerede pişireceğim? Tavada makarna veya fasulye olur mu olmaz. Nasıl yapayım? Kime gidip kimden isteyim? İnsanlardan 2 lira, 5 lira istiyorum. Abinin biri bana balık ekmek yaptırdı da yedim. Bir tanesinden simit aldım. Allah razı olsun bir fırın bana her gün iki tane veriyor. Üstümdeki kıyafetler hep aynı, değiştiremiyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol