Helvacıoğlu, Erikli su altyapı çalışması hakkında konuştu: “Hane başı katkı payı mutlaka olacak!”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Erikli Sahili’nde başlatılan su altyapı maliyeti konusunda, burada yazlığı ve işyeri bulunanlardan katkı payı alınacağını söyledi.

Helvacıoğlu, Erikli su altyapı çalışması hakkında konuştu: “Hane başı katkı payı mutlaka olacak!”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Erikli Sahili’nde başlatılan su altyapı maliyeti konusunda, burada yazlığı ve işyeri bulunanlardan katkı payı alınacağını söyledi.

Medya Keşan
Medya Keşan
26 Şubat 2021 Cuma 12:11
Helvacıoğlu, Erikli su altyapı çalışması hakkında konuştu:  “Hane başı katkı payı mutlaka olacak!”

HABER MERKEZİ

Helvacıoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, belediye mücavir alanlarındaki sorunları 2023–2024 yılına kadar azaltmayı amaçladıklarını, özellikle Erikli’de geçen yıl had safhada yaşanan su sıkıntısını da gidermeyi amaçladıklarını ifade etti. 

“2020 YILINDAKİ GİBİ BİR SU SIKINTISININ YAŞANMAMASI İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ”

Keşan Belediyesi olarak, Erikli Sahili’nde altyapı çalışmalarına devam ettiklerinin altını çizerek sözlerine başlayan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Saros Körfezi’nde Erikli Sahili’nde, Yayla ve Danişmet’te, 2023-2024’lere kadar sorunları bir hayli azaltacağız. Erikli Sahili’ndeki su altyapı çalışmasını sizler gidip yerinde görün. Bu yaz sadece su gelecek. Hedefimizde bu var. Su gelmesi halinde altyapı çalışmalarını Eylül ayından sonra yapmayı planlıyoruz. 2020 yılındaki gibi bir su sıkıntısının yaşanmaması için çaba gösteriyoruz. Bu iyi niyetimizi bilelim” dedi.

“KATKI PAYI KESİNLİKLE OLACAK!”

Keşan Belediyesi’ne ve Türkiye genelindeki bütün belediyelere, altyapı çalışmaları ve hizmetler için Hazine’den yardım yapıldığını, ancak gelen paranın mücavir alanları kapsamadığını vurgulayan Helvacıoğlu, mücavir alanlardaki altyapı çalışmaları için, sahillerde yaşayanların da katkı yapması yapması gerektiğinin altını çizdi. Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Katkı payı kesin olacak! Erikli Sahili altyapı su çalışması kaç paraya mal olacaksa, bunu sahildeki  hane sayısına böleceğiz. Erikli Sahili’nde 7 bin hane var. Bunun planlamasını komisyona havale ettik. Komisyon şu sıralar dersini çalışıyor. Bunun sebebi de mücavir alanlardaki altyapı çalışmaları için devletten bize para gelmiyor. Hazine tarafından belediyemize Keşan’daki nüfus kadar para aktarılyor. Yani para Erikli Sahili’nde değil, Keşan’da yaşayanlar için veriliyor. Mücair alanlardaki yatırımları halkımızın katılımıyla organize etmemiz gerekiyor.”

“BU KREDİLER, BELEDİYENİN GÜCÜYLE ALINIYOR”

Konunun, Erikli Sahili’nde uzun yıllar faaliyet gösteren kooperatif bünyesinde de gerçekleştirilmiş olsaydı bile yine de katkı payı alınacağını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Bu konu Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi bünyesinde kalınsaydı da bu şekilde olacaktı. Ancak kooperatif, bu kredileri alamayabilirdi. Bu krediler, belediyenin gücüyle alınıyor. Hatta kooperatif bünyesinde olsaydı, katılım paylarının peşin alınması halinde gerçekleştirilebilirdi. Bu konuda taksitlendirme ve rahatlatma konusunda düşüncelerimiz var. Erikli Sahili’nde, Keşan’da hatta Türkiye’nin neresinde olursa olsun, biz kanamak ya da ülkemizin kazanmasını istiyorsa, taşın altına elimizi koymalıyız. Bu kadar net! ‘Ya belediye yapsın, devlet yapsın!’ Yok böyle bir şey! Devlet öncü olacak, beraber yapacağız. Su ve kanalizasyonun yenilenmesi halinde Erikli Sahili 2-3 kat değer i artacak!” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol