Kantar’dan, zor durumda kalan vatandaşlar için yardım çağrısı: “Haydi, be Keşan şimdi yardımlaşma zamanı”     

Yenimescit Mahalle Muhtarı Fikret Kantar, yaptığı açıklamada; yaklaşık bir yıldan beri devam eden koronavirüs salgını dolaysıyla mahallesinde yaşayan vatandaşların zor durumda olduğunu hatırlatarak yardım çağrısı yaptı.

Kantar’dan, zor durumda kalan vatandaşlar için yardım çağrısı: “Haydi, be Keşan şimdi yardımlaşma zamanı”     

Yenimescit Mahalle Muhtarı Fikret Kantar, yaptığı açıklamada; yaklaşık bir yıldan beri devam eden koronavirüs salgını dolaysıyla mahallesinde yaşayan vatandaşların zor durumda olduğunu hatırlatarak yardım çağrısı yaptı.

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Şubat 2021 Salı 10:45
Kantar’dan, zor durumda kalan vatandaşlar için yardım çağrısı:  “Haydi, be Keşan şimdi yardımlaşma zamanı”     

Kantar’dan, zor durumda kalan vatandaşlar için yardım çağrısı:

SONGÜL KONAR

“Virüsle mücadele edecek gücümüzün son demlerindeyiz” diyen Kantar, Keşan’da kurallara uymayan, maske takmayan insanların olduğunu da söyleyerek eleştiride bulundu.

Salgın tedbirleri kapsamında hayatımızda birçok değişiklikler yaşandığını belirten Kantar, ekonomik anlamda da zor bir süreçten geçildiğine değindi. Yardım çağrısında; ayrımcılık yapılmamasının gerektiğini de vurgulayan Fikret Kantar, Keşan’ın hangi mahallesinde olursa olsun yardıma muhtaç vatandaşlara destek olunması gerektiğini belirtti. Keşan belediyesinin birçok yardımda bulunduğu kaydeden Kantar, Keşanlı iş adamlarından da evine ekmek götüremeyen vatandaşlar için destek istedi.

“BİRÇOK DENKLEMDE HAYATIMIZ DEĞİŞTİ”

Yaklaşık bir yıl önce hayatımıza giren covid-19 virüsü bir çok yakınımızı, arkadaşımızı, komşumuzu hayattan kopardığını belirten Kantar, sözlerine şöyle devam etti: “Yaşanan bu süreç insanoğlunu daha tedbirli yaşamaya sevk etti. Dünyanın bazı kesimi virüse karşı gerekli önlemleri aldı. Yeni yaşam düzeninde yapılması gerekenleri yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bazı kesimler ise sanki hiç bir şey olmamış, dünya bir salgınla mücadele etmiyormuş gibi insanlığı büyük tehlikeye atacak şekilde yaşamlarına devam etti. Sağlığımız dışında da birçok denklemde hayatımız değişti. Bunlardan öncelikli olanlarından biride ekonomik durumlarımız. İşletmelerimiz kapalı, gelirimizin büyük bir bölümünü yitirmiş, zorluklar içerisinde hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz. Kendi yaşadığımız ilçeden örnek vermek gerekirse hala bakıyoruz da maske takmayan kurallara uymayan vatandaşlarımızı görüyoruz. Sağlıklı bir şekilde hayatımıza devam edebilmemiz için öncelikle kurallara uymalıyız. Özellikle virüsün mutasyona uğramış ve daha tehlikeli olduğu bu dönemde bahsetmeyim diyorum da muhtarı olduğum mahallem geliyor aklıma.  Virüsle mücadele edecek gücümüzün son demlerindeyiz. Nasıl yapalım? Sağlığımızı koruyalım diye evde mi kalalım yoksa virüsten önce açlıktan ölme ihtimalimiz olabilir mi? Kaçak göçek gidip çalışalım mı? Arada kalmış durumdayız. Kimse yanlış anlamasın ayrımcılık tanıyın da demiyorum kimseye ama güçlerimizi birleştirip Keşan’ımızın her mahallesinde ekonomik anlamda artık evine ekmek götüremeyen kim varsa hepsi için mücadele edelim. Bakıldığında Keşan’ımızın birçok üst düzey şirketleri, inşaat firmaları, süper marketleri büyük bir hal’imiz var, değerli iş adamlarımız var, herkes kendine yakışanı yapsa, bu süreçte Keşan’ımızda evine ekmek götüremeyen kimse kalmaz. Kimsenin de bal baklava beklediği de yok zaten. Mücadele koşturmaca yılmadan usanmadan Allah’a şükürler olsun bir belediyemiz var ama bütün yükü de belediyemizin omuzlarına bırakmamak lazım. Elinden gelenin çok çok fazlasını yaptığına ben şahidim. bu özveriyi Keşan’ımızın değerli iş adamlarından da bekliyoruz. Başka Keşan yok, birbirimize sahip çıkalım çünkü 100 sene sonrada bu topraklarda hepimizin torunları yaşayacak. Onlara sağlıklı yardımlaşmanın ne demek olduğunu anlayacakları bir gelecek hazırlayalım. Kurallara uyalım, maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım, birbirimizle temas etmeyelim, ev ziyaretlerini artık bırakalım.”

ıklamasının sonunda Keşan Kültürspor Kulübü Başkanı Evren Bulut’a ve Kulüp Genel Kaptanı Ercan Arabacı’ya da teşekkür eden Kantar, sözlerini şöyle tamamladı: “Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı için teşekkürü hakkeden Keşan Kültürspor kulübü başkanı Evren Bulut ve genel kaptanı Ercan Arabacı da her daim mahallemizin yanındalar. Gerektiğinde futbolcu kardeşlerimiz gönüllü olarak yaşlılarımızın yardımına koşuyor. Kulüp başkanı ve yönetimimizde erzak konusunda ne zaman arasak yardımcı oluyor onlarda sağ olsunlar. Ben buradan yüksek bir sesle diyorum ‘haydi be Keşan şimdi yardımlaşma zamanı’.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol