Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde ‘Genç Ustalar’ dönemi

SS. Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 2019-2020 yıllarına ait olağan genel kurul toplantısı, dün gerçekleştirildi. Genel kurul toplantısında, Hakan Gürel önderliğindeki "Genç ustalar" göreve getirildi.

Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde ‘Genç Ustalar’ dönemi

SS. Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 2019-2020 yıllarına ait olağan genel kurul toplantısı, dün gerçekleştirildi. Genel kurul toplantısında, Hakan Gürel önderliğindeki "Genç ustalar" göreve getirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
17 Eylül 2021 Cuma 09:18
Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde ‘Genç Ustalar’ dönemi

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Kooperatif yönetim binası bahçesinde gerçekleştirilen ve saat 11.30 sıralarında Kooperatif Başkanı Salim Şevik’in açış konuşmasıyla başlayan genel kurula; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Kooperatif Başkanı Salim Şevik, bazı belediye meclisi üyeleri, oda başkanları ve kooperatif ortakları katıldı.

Divan Başkanlığına M. Sedat Yılmaz, katip üyeliklere de Hüseyin Erkan ile Yüksel Alioğlu’nun getirildiği genel kurulda, saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Gündem maddelerinin sırasıyla okunarak karara bağlanmasıyla gerçekleşen genel kurulda, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Kooperatifin ana sözleşmesinde bulunan 5. maddesindeki sürenin 50 yıldan 70 yıla uzatılmasının oy birliği ile kabul edilmesiyle devam eden genel kurulda, yönetim kurulu başkanına aylık 2000 TL, yönetim ve denetim kurulları üyelerine de aylık 500’er TL huzur hakkı ödenmesine karar verildi.

Toplantıda daha sonra seçime geçildi.

Seçimi, Hakan Gürel önderliğindeki tek liste kazandı. Yeni yönetim ve denetim kurulları şu isimlerden oluştu.
Yönetim Kurulu: Hakan Gürel, Fatih Uslu, Volkan Uğurlu, Ender İnce, Hüseyin Duygu, Ayhan Yamaç, Mehmet Başaran.

Denetim Kurulu: Ruhi İstek, İbrahim Basut, Yüksel Öztüre.

Toplantının ardından dilek temenniler bölümüne geçildi. Bu bölümde konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, bir sanayi çalıştayı düzenlenmesi gerektiğine değinerek, “Hakan başkanım da en kısa zamanda sizden bir organizasyon bekliyoruz. Hep beraber konuşalım. Fuarlarımız olacak. Fuarlara katılımlarınızı bekliyoruz. Yeni yönetime çalışmalarında başarılar dileriz.” dedi.

Daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da kooperatifte bugüne kadar görev almış tüm yöneticilere teşekkür ederek, seçilen yeni yönetime başarılar diledi.

Keşan Belediyesi, odalar ve kooperatif yönetimi ile ortak çalışma yapılarak birçok sorunun üstesinden gelinebileceğini dile getiren Helvacıoğlu, “Herkes üzerine düşen görevi yapacak. Biz Keşan Belediyesi olarak ana yollarını yapacağız. Önümüzdeki aylarda çalışmalara başlıyoruz. Kooperatif olarak sizlerde ara yolları yani blok aralarını yapacaksınız. Ana yol üzerinde hurda araç, lastik ya da ekipmanları kaldıracağız. Güzel bir yol yapacağız ve hep birlikte çalışacağız.” diye konuştu.

Genel Kurulda son konuşmayı ise yeni göreve gelen yönetiminde önderi olan ve yeni başkan olarak lanse edilen Hakan Gürel yaptı.

Hakan Gürel de kooperatifin 57 yıllık dönemi boyunca hizmet edenlere ve son başkan Salim Şevik ile ekibine emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Gürel, “İnşallah bize duyduğunuz güveni boşa çıkarmayacağız. Bölgenin en büyük sanayisi olan sitemizin eksikleri elbette vardır. Bunları hep birlikte gidermek için bu göreve talip olduk. Eksiklerimizin giderilmesi için hep birlikte elimizden geleni yapacağız. Bu konuda gerek belediyemiz ile gerekse odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız ile koordineli olarak çalışarak sitemizi örnek hale getireceğiz. Sanayimizin en büyük sorunlarının başında yollardaki hurda araçlar gelmektedir. Bu konuda bize destek olunmasını istiyorum. Kongreye katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederek, genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 17.09.2021 09:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol