Keşan’daki MOBESE güvenlik ağı genişliyor Kamera sayısı 56’ya ulaşıyor…

Keşan Belediyesi ile Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında, dün, Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri’nin geliştirilmesine yönelik protokol imzalandı.

Keşan’daki MOBESE güvenlik ağı genişliyor Kamera sayısı 56’ya ulaşıyor…

Keşan Belediyesi ile Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında, dün, Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri’nin geliştirilmesine yönelik protokol imzalandı.

Medya Keşan
Medya Keşan
04 Eylül 2020 Cuma 18:02
Keşan’daki MOBESE güvenlik ağı genişliyor  Kamera sayısı 56’ya ulaşıyor…

SONGÜL KONAR

Protokol imza töreni; Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirildi ve saat 10.00’da başladı.

İmza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz ile ilgili teknik personeller katıldı.

“HALİ HAZIRDA HİZMET VEREN 32 ADET MOBESE KAMERA SAYISI %80 ARTTI”

Törende konuşan ve Keşan Belediyesi ile Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında yapılan protokolle ilgili bilgi veren Helvacıoğlu, Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri kapsamında, Keşan’daki MOBESE güvenlik ağını genişletecek sözleşmeyi imzalamak üzere bir arada olunduğunu belirterek, “Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve Keşan Belediye Başkanlığı olarak kent güvenliği anlamında önemli bir işbirliği ve eşgüdüm sağlıyoruz. Bu kapsamda; güvenlik hizmetlerinin verimliliğini arttırmak amacıyla da bu protokolü sosyal medya hesaplarımız üzerinden hemşehrilerimizin huzurlarında imzalıyoruz. Çok önemli bir protokol bu nedenle vatandaşlarımızın şahitliğine ihtiyacımız vardı. Kentimizde, hali hazırda hizmet veren 32 adet MOBESE kameranın sayısını yaklaşık %80 oranında arttırıyoruz. Bu sözleşme ile 24 MOBESE kamerayı daha Keşan’ımızın güvenliği ve huzuru için çeşitli bölgelerimizde aktif edeceğiz” dedi.

“HALKIMIZIN GÜVENLİĞİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

Daha da güvenli bir kent oluşturmak için vatandaşlarına söz verdiklerinin altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “7/24 hizmet verecek olan 56 kamera ile bu sözümüze katkı sunan çalışmayı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yapılacak olan; enerji, fiber optik kablolama ve her türlü altyapı çalışmasına Keşan Belediyesi olarak kolaylık sağlayarak sisteme destek vereceğiz. Halkımızın güvenliğine çok önem veriyoruz. Bu kameraların kayda başlamasıyla birlikte caydırıcı özelliğinin de çok etkili olacağını önemle belirtmek istiyorum. Malumunuz sayısal olarak her noktada emniyet mensubumuzun bulunması mümkün değil. Bu anlamda MOBESE kameralar Emniyet Müdürlüğümüze ve bizlere oldukça yardımcı olacak. Her zaman dediğimiz gibi; bir yerde güvenlik varsa, huzur vardır, ticaret vardır, yatırım ve sosyal hayat vardır. Biz de Keşan’da yaşayan hemşehrilerimiz için huzur ortamı oluşturmak adına var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.”

Yaptığı özverili çalışmalar ile bu anlamda Keşan’da güven ve huzur ortamını arttırarak devam ettiren Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin ve ekibine teşekkür eden onun nezdinde tüm İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline şükranlarını sunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, güvenlik protokolünün Keşan’a ve vatandaşlarına hayırlı uğurlu olmasını diledi. 

Bu konuşmanın ardından basın mensuplarının ilçede bazı ara sokakların karanlık olduğuna ve bunun da güvenlik zaafiyeti oluşturduğuna dair sorusunu yanıtlayan Helvacıoğlu, şu açıklamayı yaptı: “Bu konuda Edirne’de yılda bir kez Aydınlatma Komisyonu toplanıyor. Keşan Belediyesi olarak son yaptığımız Artı Çarşı, Muammer Aksoy, Muhtar Ali Çevikel ve ara sokaklarda aydınlatmaya ihtiyaç duyulan ara sokaklardaki durumumuzu ilgili elektrik dağıtım kurumlara iletiyoruz.”

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin de yıl sonuna kadar altyapı çalışmalarının tamamlanacağını ve yeni kameraların sisteme entegre şekilde hizmet vereceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından sözleşme Helvacıoğlu ve Tekin tarafından imzalandı.

Son Güncelleme: 04.09.2020 18:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol