Koruklu’daki aktarma istasyonu inşaatı tamamlandı

Erikli ve Yayla köyleri arasındaki Koruklu Buzalık mevkiinde bulunan aktarma istasyonu inşaatı tamamlandı.

Koruklu’daki aktarma istasyonu inşaatı tamamlandı

Erikli ve Yayla köyleri arasındaki Koruklu Buzalık mevkiinde bulunan aktarma istasyonu inşaatı tamamlandı.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Eylül 2021 Çarşamba 08:44
Koruklu’daki aktarma istasyonu inşaatı tamamlandı

MEHMET AYTAÇ

GÜNEKAB (Güney Edirn Katı Atık Birliği) tarafından yaptırılan istasyon sayesinde artık bölgeye çöp dökülemeyeceği ve söz konusu alanda kirlenmenin önüne geçileceği kaydedildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan GÜNEKAB Başkanı Erhan Engin, vahşi depolama alanının, yıllardır bölgenin büyük bir sorunu olduğunu ifade ederek; “Birliğimizin semi-treyler araçlarının yardımları ile bölgenin çöpleri Paşayiğit yolu üzerinde bulunan düzenli katı atık ve bertaraf tesisimize getirilecektir” dedi.

Yapılan aktarma istasyonunun faydalarından bahseden Erhan Engin şu açıklamayı yaptı: “Düzenli katı atık ve bertaraf tesisimize birkaç çöp kamyonun getireceği atıkları, birliğimiz envanterinde bulunan sıkıştırmalı Semi-Treyler yardımları ile belediyeler, tek seferde daha düşük maliyetler ve daha düşük sürelerde getirmiş olacaktır. Belediyelerimize ait çöp kamyonlarının atık dökme sefer sayıları azalacağından dolayı bölgede trafik yoğunluğunda ve çöp birikmelerinde azalmalar meydana gelecektir. Atık taşıma sistemi ekonomik ve teknik açıdan daha uygulanabilir bir hale gelecektir ve bu sayede harcanan yakıt miktarında, maliyetlerde ciddi bir tasarruf sağlanmış olacaktır. Bununla birlikte çöp TIR’larının ve kamyonlarının daha az sefer yapacağından dolayı kullanım ömürleri artacaktır. Nihai atık ve bertaraf sahamıza atık getiren araç sayısının azalması nedeniyle, sahamızdaki giriş-çıkışlar, atık kontrolü, atık dökümünün yapılması vb. konularda kolaylık sağlanmış olacaktır. Çöp TIR’larından ve kamyonlarından kaynaklanabilecek atık sızıntı suyu, koku vb. gibi çevre kirliliğine yol açabilecek unsurlar minimize edilecektir. Yapılan aktarma istasyonunun birliğimize ve bölgemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol