Mezbaha, Kurban Bayramı’na hazır

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, dün Keşan Ticaret Borsası’nın işletmeciliğindeki Keşan Belediye Mezbahası ile Canlı Hayvan Borsası’nı ziyaret etti.

Mezbaha, Kurban Bayramı’na hazır

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, dün Keşan Ticaret Borsası’nın işletmeciliğindeki Keşan Belediye Mezbahası ile Canlı Hayvan Borsası’nı ziyaret etti.

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Haziran 2022 Perşembe 09:58
Mezbaha, Kurban Bayramı’na hazır

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz ve teknik ekibinden Kurban Bayramı hazırlık çalışmaları kapsamında bilgiler alan Helvacıoğlu, Trakya’nın en büyük mezbahasına sahip olan Keşan’ın Kurban Bayramı’na hazır olduğunu bildirdi.

Keşan Ticaret Borsası’nın işletmeciliğindeki Trakya’nın en büyük Mezbahası’nı ziyaret ederek, Kurban Bayramı öncesinde son hazırlıklarını gözden geçirdiklerini bildiren Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Necmi Kaymaz ve Mezbaha ekibimizden yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler edindik. Kurban kesim başvurularında şimdiden geçen yılın sayılarına neredeyse ulaşıldı. Canlı Hayvan Borsamız satışlar konusunda, Mezbahamız da büyük ve küçükbaş hayvan kesimleri konusunda vatandaşımıza en iyi hizmeti üretecek. Burada önemli olan nokta iş birliğimizdeki verimlilik. İşbirliğimiz Trakya’nın en büyük mezbahasını getirdi” dedi.

Keşan Ticaret Borsası ve Keşan Belediyesi işbirliğinin bayrama en hazır ve donanımlı mezbahayı ortaya çıkardığının altını çizen Helvacıoğlu, başarılı hazırlık çalışmaları nedeniyle Kaymaz ve yönetimine teşekkür etti.

Keşan Belediye Mezbahası’nda bu yıl da işinin ehli uzman kasaplarla, dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak son teknolojik teçhizatlarla kesimler geçekleştireceklerini ifade eden Kaymaz da işbirliği ve uyumlu çalışmaları nedeniyle Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan Belediyesi’ne teşekkür etti.

Necmi Kaymaz, “Keşan Belediyemiz işbirliğinde Keşan Ticaret Borsamız Kurban Bayramı’na hazır. Son teknolojik kesim makinelerimiz ve soğuk hava depolarıyla donatılmış mezbahamızda, Kurban Bayramı süresince veteriner hekimlerin kontrolünde ve randevu sistemi ile kurban kesim hizmeti vereceğiz” diye konuştu.

Helvacıoğlu ve Kaymaz, mezbahadaki çalışanlara kolaylıklar, Canlı Hayvan Borsası’ndaki satıcı ve alıcılara da iyi alışverişler diledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol