SARDOS, Elmalı’da yürüyüş yaptı

SARDOS (Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği) geçen hafta sonu Malkara’ya bağlı Elmalı Mahallesi’nde bir doğa yürüyüşü yaptı.

SARDOS, Elmalı’da yürüyüş yaptı

SARDOS (Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği) geçen hafta sonu Malkara’ya bağlı Elmalı Mahallesi’nde bir doğa yürüyüşü yaptı.

Medya Keşan
Medya Keşan
21 Aralık 2021 Salı 09:16
SARDOS, Elmalı’da yürüyüş yaptı

HABER MERKEZİ

Sabah erken saatlerde Elmalı'dan başlayan yürüyüş, Ganos ve Koru Dağları’nın sırt sırta verdiği, elektrik üreten rüzgâr türbinlerinin olduğu en yüksek noktaya çıkıldı. Bölgenin de en yüksek yeri olan burada aynı anda birçok yer gözlemlendikten sonra dönüşe geçilerek yürüyüş Elmalı Mahallesi’nde son buldu.

SARDOS Dernek yetkilileri etkinlik ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Sabah kuvvetli poyraz ve hissedilen - 6 derece bir havada yola koyulduk. Elmalı mahallesine ulaştıktan sonra kısa bir çay molası verip yürüyüşe başladık. Gün boyu çıkan güneş ve orman içine girildikten sonra kuvvetli poyrazın etkisi azaldı. Mevsimin sonunu beklemiş mantar cinsleri sert havadan donmuş olsa da güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmemişlerdi. Panayır tepeye ulaştığımızda yine sert poyrazı kamçı gibi yüzümüzde şakladığını hissetmeye başladık. Panayır tepenin kuytu bir yerinde öğle yemek molasını verip kumanyalarımızı yedik. Sonraki durak en yüksek noktalardan olan Kuştepe oldu. Havanın da açık olmasından dolayı, Marmara denizi, Ege denizi Saros körfezi, kaşık adaları, Çanakkale 1915 köprüsü, Marmara'dan geçen gemiler, gelinliğini giymiş gibi görünen Ganosların güzelliği poyrazının sertliğini bile unutturmuştu. Burada bir müddet gözlem yapıp fotoğraf aldıktan sonra önceki yıllardan farklı çok güzel bir rotadan Elmalıya dönüş yaptık. Burada Avrupa Birliği destek projelerini de almış Elmalı Köyü Gençlik ve Yardımlaşma Derneğinde kadınlarımızın hazırladığı lokma ve gözlemelerimizi yiyip çaylarımızı yudumlarken hem dinlendik hem de yürüyüşü değerlendiren güzel sohbetler ettik. Dernek üyesi kadınlarımızın ev yapımı gıda ürünlerinden de alışveriş yaptıktan sonra yaşam alanımız olan Keşan'a yola koyulduk. Bize önceki yıllarda olduğu gibi desteğini esirgemeyen Eski muhtar ve Elmalı Gençlik ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Çinko ve bu soğuk kış gününde yine birlikte ayak izlerini bırakan doğasever katılımcılara derneğimiz adına içten teşekkürlerimizi sunarız.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol