Yıllardır bitmeyen çöp sorununa çözüm bekleniyor

Paşayiğit Mahallesi ile Karasatı, Çobançeşmesi, Karacaali ve Altıntaş köylerine giden yola yakın bölgeye atılan çöpler şikayet konusu oldu.

Yıllardır bitmeyen çöp sorununa çözüm bekleniyor

Paşayiğit Mahallesi ile Karasatı, Çobançeşmesi, Karacaali ve Altıntaş köylerine giden yola yakın bölgeye atılan çöpler şikayet konusu oldu.

Medya Keşan
Medya Keşan
15 Haziran 2021 Salı 09:54
Yıllardır bitmeyen çöp sorununa çözüm bekleniyor

BÜLENT SAYLAM

Paşayiğit Mahallesi sınırları içinde bulunan hayvansal atık, moloz ve evsel atıkların atıldığı alanın Keşan Belediyesi ekipleri tarafından yakın zamanda temizlendiği ancak temizlenmesine rağmen atıkların aynı alana atıldığı gözlendi. Karacaali Köyü Muhtarı Hasan Kocaalili, bu sorunun yıllardır sürdüğünü belirterek, kalıcı olarak çözüm getirilmesini istedi.

AÇIK ALANA ÇÖPLER ATILMAYA DEVAM EDİYOR

Yaşanan sorunla ilgili olarak, Karacaali Köyü Muhtarı Hasan Kocaalili şunları söyledi: “Yol kenarındaki çöplerin temizlenmesi için ben mücadele ediyorum. Belediye başkanımızın, milletvekilimiz Fatma Aksal’ın, giden kaymakamımızın, il çevre ve şehirlik müdürümüz olmak üzere herkesin haberi var. Bu konuda, sadece Edirne Valimize yazmadım. Edirne İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden yetkililer, çöplerin atıldığı alanla ilgili gerekli incelemeleri yaptılar ve sorunun çözüme kavuşturulacağını dile getirdiler. Ancak, yaşanan soruna halen çözüm üretilemedi. Açık alana çöpler atılmaya devam ediyor. Yaşanan durumdan herkes memnunsa, benim yapacak ve diyecek bir şeyim yok. Ben, seçilmiş biri olarak, köyümü ve burada yaşayan vatandaşlarımızı düşünmek zorundayım. Bu çöp alanın kaldırılmasını için mücadelemize devam edeceğiz. Altıntaş, Maltepe ve Çobançeşmesi köyleri de, çöp alanın kaldırılması gerektiğini dile getiriyor. Sesimizi yeteri kadar duyuramadığımız için bu sorunu yaşıyoruz. Çöp atılan yer eğer uygunsa (!) ben yetkililerden özür dileyeceğim.”

HAYVANLAR, O ALANDA YA DA YAKININDA OTLUYOR

Çöp atılan yerle ilgili sorununun 20 yıldan bu yana devam ettiğini belirten Kocaalili sözlerine şöyle devam etti: “Yol kenarında bulunan açık alana 20 yıldan bu yana çöp atılıyor. Şimdi aynı güzergahta farklı bir alana daha çöp atıldığını görüyoruz. Yetkililer, bunu görmek istemiyorlar mı? Ben, yaşananlar konusunda rahatsızım. Hayvanlar, o alanda ya da yakınında otluyor. Bizim hayvanlarımız oraya otlamak için gitmiyor ama oradaki herhangi bir mikrop, bu bölgedeki her köye gelebilir. Yaşanan sorunun çözümü konusunda kimseden destek görmedim. Herkes çözümü konusunda söz veriyor ama atılan bir adım yok. Peki, yaşanan sorun konusunda kime müracaat edeceğiz? Köyler olarak, ikinci ve üçüncü sınıf insan muamelesi görüyoruz. Şehirde yapılan çalışmaların, köylere de yapılması gerekiyor. Bu çöpün bir an önce kaldırılmasını istiyoruz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol