Prof. Dr. Ahmet Günşen, Mehmet Akif Ersoy’u anlattı:

“Korkma diyerek, milletimize ümit aşılamıştır”

Prof. Dr. Ahmet Günşen, Mehmet Akif Ersoy’u anlattı:

“Korkma diyerek, milletimize ümit aşılamıştır”

28 Aralık 2012 Cuma 01:27
Prof. Dr. Ahmet Günşen, Mehmet Akif Ersoy’u anlattı:
 Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yeni Türk Dili Anabilim Dalı Başkanı, Trakya Üniversitesi Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Günşen, dün Keşan Meslek Yüksekokulu’na gelerek “Ölümünün 76. Yıldönümünde Bir Karakter Adamı olarak Mehmet Akif Ersoy” konulu bir konferans verdi

Keşan Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te başlayan konferansa, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. A. Sinan Ünsar, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kök, okul idareci ve öğretim görevlileri ile kalabalık bir öğrenci topluluğu katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve biyografisinin okunmasının ardından kürsüye gelen Prof. Dr. Ahmet Günşen, “İstiklal Marşı’mızın, şiirlerini topladığı Safahat adlı Milli Destanımızın yazarı, milli mücadelemizin manevi mimarı, şahsiyet abidesi fikir ve dava adamı Mehmet Akif Ersoy sadece İstiklal Marş’ımızın şairi değil, aynı zamanda vatan şairimizdir. Bir ilahi şahsiyettir. Ülkemizde ümitsizliğin kol gezdiği dönemlerde <korkma> diyerek milletimize ümit aşılamıştır.” dedi.

Akif’in cephede savaşan Mehmetçiğe moral kaynağı olduğunu da kaydeden Prof. Dr. Günşen, küllerinden doğan bir millet olduğumuzu unutmamamız gerektiğine dikkat çekti.

Yaklaşık 1.5 saat kadar süren konferans, ilgiyle izlendi.

Son Güncelleme: 28.12.2012 01:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol