BÜLENT SAYLAM

Geçmiş dönem Keşan Belediye Başkanı Mehmet Gemici, 22. ölüm yıl dönümünde, Geçmiş Dönem Belediye Meclis Üyesi İsmail Eker de 16.ölüm yıl dönümünde, Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen törenlerle mezarları başında anıldı.

Anma törenleri, 9 Şubat 2022 Perşembe günü, Gemici ve Eker’in Asri Mezarlık’taki mezarları başında gerçekleştirildi.

11.00 sıralarında başlayan anma törenlerine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Gemici ve Eker’in aileleri, siyasi parti temsilcileri ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Anma törenlerinin ilki Mehmet Gemici’nin mezarı başında yapıldı.

Burada konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Mehmet Gemici’nin 22. ölüm yıldönümünde mezarı başındayız. Rahmetli başkanımızıhepbirlikte saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz. Kendisi 13. belediye başkanımız olarak çok önemli hizmetler vermişti. Bu hizmetlerden ötürü Merhum Başkanımız Mehmet Gemici’ye minnettarız. Ardında böylesine izler bırakmış olması da hepimize bir ders niteliğindedir. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.” dedi.

Helvacıoğlu’nun ardından, Gemici’nin yakınları da anma töreninde duygularını anlatan konuşma gerçekleştirdi.

Buradaki törenin ardından Merhum Belediye Meclisi Üyesi İsmail Eker’in mezarı başına geçildi. 

Törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşan’ımıza, belediye meclis üyesi olarak hizmet vermiş olan değerli büyüğümüz İsmail Eker’i bugün hep birlikte mezarı başında rahmetle anıyoruz. Herkesin bildiği gibi İsmail Eker görevi başındayken vefat etti. Sevilen ve sayılan bir şahsiyet olarak Keşan’ımıza hizmetleri oldu. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyoruz, mekânı Cennet olsun. Bu vesileyle de anma törenlerine katılan herkese teşekkür ediyorum.” 

Mehmet Gemici, Keşan Belediye Başkanı iken 9 Şubat 2001 tarihinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti. Eker ise Keşan Belediye Meclis üyesi iken 10 Şubat 2007 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.