ERDOĞAN DEMİR

MHP’den 28. Dönem Edirne Milletvekili Aday adayı olan iki Keşanlı aday Ayvaz Yalaza ve Münir Bayrak geçtiğimiz Pazar günü MHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda aday adaylıklarını açıkladı.

Yalaza, açıklamaya kalabalık bir grup ile MHP ilçe binasına kadar geldi.

Saat 14.00’de başlayan toplantıya MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan ile MHP İpsala İlçe Başkanı Mehmet Özçiftçi, Enez İlçe Başkanı Serkan Güner, Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman ile kalabalık bir partili grubu katıldı.

Toplantı öncesi 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Ayvaz Yalaza’nın torunu Cengizhan Abdurrahman Yalaza tarafından Yalaza tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

Toplantıda ilk olarak konuşan MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan şunları söyledi.”28.Dönem MHP Edirne Milletvekili aday adaylarının tanıtım toplantısına hepiniz hoş geldiniz.

Enez ve İpsala ilçe başkanlarımız bugün aramızdalar, KAÇEP yönetimi,çok saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler, tüm ülküdaşlarımız hepiniz hoş geldiniz. 6 Şubat’ta büyük bir felaket yaşadık, Allah bize böyle bir felaket vermesin.

14 Mayıs’ta da bizden olan bizim olan insanlarımızı görmek istiyoruz bu da sizlerle hep beraber mücadele edersek 14-15 Mayıs bu sevinci yaşayabiliriz. Eğer inanırsak, inanmak başarının yarısıdır.

Hepiniz buna inanıyorsanız, bizlerde başaracağımıza inanıyoruz. Sizlerin desteklerinizi bekliyoruz.” 

Ardından MHP 28.Dönem Edirne Milletvekili aday adayı Keşanlı Münir Bayrak söz alarak  şu konulara değindi.

SİZİN ÇOCUĞUNUMUZUM

Değerli hemşehrilerim ben Keşan İspat Cami Mahalleliyim, Keşanlıyım. Aile akrabalarım ve bir çok arkadaşım da burada yaşıyor. Ben uzun yıllar Trakya Üniversitesi’nde eğitimci ve sağlıkçı olarak görev yaptım. Yaklaşık 40 yıla yakın bu görevim sürdü. Bu görevden emekli oldum.

EMEKLİ OLUR OLMAZ BU DAVAYA KAYDIMI YAPTIRDIM

 Bu yaştan itibare Varol Aldanmaz ve onun arkadaşlarından bu kutlu davaya aşık oldum. Memur olmam nedeniyle malum siyasi partilere üye olamadım. Memuriyetimi sonlandırdığım ilk gün bu kutlu dava adına MHP’ye kaydımı yaptırdım ve aday olma yoluna çıktım. 

EDİRNE’NİN SORUNLARINI  BİLİYORUM

Hepinize bugün ayırdığınız zaman için çok teşekkür ediyorum. Şundan emin olmanızı istiyorum, Edirnemizin bölgemizin ve ülkemizin, sağlıkta, eğitimde, tarımda ve her alanı önemlidir tabi ki tüm alanlarında nelerin eksik olduğunu, nelerin yapılması gerektiğini hem Ankara’dan bakış açısı ile hem de yerelden baktığımızdsa sorunları birebir yakınım, görüyorum, birçok sivil toplum örgütü ve sendikalarla diyalolarım oldu. Değerli Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin sizlere kucak dolusu selamlarını getirdim. Ben bu kutlu davaya uzun yıllare emek vermiş olan büyüklerime şükranlarımı sunuyorum. Emin olunuz ki bu ülkücü ruh, ola ki Allah rabbimiz nasip ederde listede ismim gelir ise ülkücü bir ruh ile dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın bütün memleketimin, bölgenin sorunlarına ülkücü ruh ile eğileceğim ve çözmek için elimden gelen bütün gayreti göstereceğim. Hepinize teşekkür ediyorum, sağ olun var olun.”

Bayrak’tan sonra söz alan Yalaza da şunlara değindi

14 MAYIS’DA BİR SEÇİM SÜRECİ YAŞAYACAĞIZ

Sayın ilçe başkanlarım, sayın ocak başkanım, ülkü ocaklarının değerli mensupları, yönetim kurulu üyelerimiz, dava arkadaşlarım ve dünyanın en merhametli, en paylaşımcı, en azla yetinen ve bunun dışında da söz konusu vatan olduğunda gerisi tefarruattır diyen güzel insanlar, şüphesiz ki demokrasinin sonucu 14 Mayıs tarihinde bir seçim süreci yaşayacağız. Şahsi fikrimdir, şahsi hissiyatımdır,kimse yanlış değerlendirmesin. Bu normal bir seçim süreci olmayacak kanaatindeyim. Onun için attığımız her adıma dikkat etmeli, kullandığımız cümleyi seçerek düşünerek kullanmalıyız. Meselenin özünü anlayabilmek, mesenlin ciddiyetini anlayabilmek için çok uzaklara gitmeye gerek yok. 

15 TEMMUZ’A BAKIN TÜRK MİLLETİ’NİN GELECEĞİNE NASIL BİR KASIT İÇİNDE OLDUKLARINI GÖRECEKSİNİZ

15 Temmuz’a bir göz attığınızda Türk Milletinin geleceğine nasıl bir kasıt içinde olduklarını göreceksiniz. 2009 yıllarıydı sanıyorum, Devlet beyle bir görüşmemiz oldu. Kendisi çok sıcakkanlı, çok sevecen bir insandır. Bakmayın öyle göründüğüne,bize dedi ki ya arkadaşlar her yere gidiyorsunuz, AK Parti’ye gidiyorsunuz, Cumhuriyet Halk Partisi’ne gidiyorsunuz, ya biz sizi seviyoruz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, sizi biliyoruz, siz milletsiniz, siz Türk Milleti’nin ta kendisisiniz. Bize niye gelmiyorsunuz. Ben de kendisine efendim biz sizinleyiz, sadece görünür değiliz, bir gün inşallah buna şahit olacaksınız dedim.

İŞTE BUGÜN O GÜN

 İşte bugün o gün. Akşamdan notlar almıştım, ama sizi görünce hepsi aklımdan gitti. Bu aday adaylığı benim aklından geçmeyen bir şeydi, bir arkadaşımın arkasında yürüyeyim, durayım, en arkada gideyim. 

BEN BU TEŞKİLATIN TUVALETLERİNİ TEMİZLEDİMYİNE TEMİZLERİM

Sonra ben bu teşkilatların tuvaletlerini temizledim, yine temizlerim, gurur da duyarım. Atatürk Ortaokulu’nda 16 yaşında Ülkücü birkaç arkadaşla gezerken sopa yedim dolayısıyla ben de ülkücü oldum. 

44 YILDIR BU DAVANIN NEFERİYİM

44 yıldır bu davanın neferiyim. Son gece yapmış olduğumuz toplantıda İlçe Başkanım Adnan İnan ve Ocak Başkanım Serdar Duman başta olmak üzere bütün yönetim kurulu dediler ki Ayvaz ağbi sen burada yoktun, ama biz düşündük,  biz ahde vefalı bir partiyiz, MHP’nin mayası ahde vefadır. Ülkücü olmanın sebebiyeti budur.

ADAY ADAYLIĞI AKLIMDAN GEÇMİYORDU

 Bana dediler ki bu aday adaylığı görevi senindir ve yarın sabah gidiyorsun aday oluyorsun. Ben de şaşırdım yani beklediğim bir şey değildi. O kadar gururlandım. Sabahın 5 ‘inde ilçe başkanım Adnan İnan aday adaylığın son gününe beni yetiştirdi ve aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Hikaye bu. 

GÜZEL GÜNLER YAŞAYACAĞIZ

Güzel günler yaşayacağız çocuklar güzel günler. Bütün mavilikler bizim, tıpkı mavi vatan gibi, onlar orada Türkler stres yaratıyor diypr ama biz motorları çoktan maviliklere sürdük. Geliyoruz. 

EDİRNE VE İLÇELERİ BEKLİYOR

Emin olun kazanacağız, bu ateş sadece Keşan’da değil bu ateş Edirne’de de var. Uzunköprü bekliyor, Havsa bekliyor, İpsala bekliyor, Enez bekliyor, Meriç bekliyor, Süloğlu bekliyor, Lalapaşa bekliyor ve Keşan bekliyor. Serhat şehri Edirne’mize 3 hilali dikeceğiz. 

DEVLET BAHÇELİ’YE SÖZ VERDİK

Genel başkanımız Devlet Bahçeli’ye söz verdik hazır mıyız? Hepinizden Allah razı olsun, hepinizle guru duyuyorum, sizler de benimle gurur duyacaksınız mesele o. “

Toplantının ardından tüm katılımcılar Alparslan Türkeş Meydanı’na giderek Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çektirdi.