HABER MERKEZİ

Tercan’ın açıklaması şöyle;

Bu seçim sadece Cumhur İttifakı'nın kazanacağı bir seçim olmayacak aynı zamanda muhalefeti terörün pençesinden kurtarma seçimi olacak. Türkiye'nin en büyük sorunu muhalefet sorunu. Muhalefet terör örgütlerinin işgali altında... 

MHP kötü, AK Parti kötü, Tayyip Erdoğan kötü, Muharrem İnce kötü, Altılı Masa ve bileşenleri sütten çıkmış ak kaşık. Bunu kimler söylüyor. İnsan öldürmekten, gaspa, tehditten, santaja suç dosyası kabarık yurtdışına kaçmış umutlarını Altılı Masa'ya bağlamış mafya, suç örgütleri. 

MHP var. İstedikleri gibi terörün hedeflerine ön açamıyorlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni temelinden sarsamıyorlar. Deniyorlar başaramıyorlar. MHP'yi siyaseten bitirme planları ters tepiyor. MHP'nin TBMM en güçlü şekilde yer almasını sağlamak Türk milletinin boynunun borcudur. 

14 Mayıs’da devletin bekası için evet diyeceğiz, FETÖ’cüleri, PKK’lı canileri, Türk düşmanlarını perişan edeceğiz. 14 Mayıs’da milletin bekası için evet diyeceğiz, Pensilvanya’yı kalbinden vuracağız. Türkiye’nin bekası için evet diyeceğiz. 

Gerekirse hepimiz Topal Osman olur, bu vatana göğsümüzü siper ederiz.

15 Temmuz’da başını kaldıranların tekrar doğrulamaması için 14 Mayıs tarihi bir fırsattır.

15 Temmuz’da piyonlarını kaybeden haçlı kafilesini 14 Mayıs’da mat etmek vicdani bir sorumluluktur.

15 Temmuz’da devletin, milletin, Cumhuriyetin, Türklüğün ve Türkiye’nin bekasını hedef alanlara 14 Mayıs’da Evet diyerek cevap vermek tarihi bir görevimizdir. 

Merhum  Cemil Meriç’in dediği gibi; “Artık sağcı-solcu kalmadı. Elimizde bir vatan kaldı, bir de vatan hainleri…” Hainlere teslim olmayacağız… Sosyal medya teröristlerine, FETÖ’cü ve PKK’lı alçaklara boyun eğmeyeceğiz… Mutlaka başaracağız, zafer inananlarındır… 

CHP, işini gücünü bırakmış.. Aşağı MHP, yukarı MHP... Yatıyor MHP, kalkıyor MHP!... MHP'den başka ağzına alacağı söylemi kalmamış... 

CHP'nin bugün ağarmayan yeri, hasta olmayan organı neredeyse kalmamıştır. CHP'nin yaşadığı durum tam anlamıyla budur.

Ana muhalefet partisi konumunda bulunan parti, hep CHP oldu. Ne yazık ki, CHP hiçbir zaman Türkiye'nin ihtiyacı olan, alternatif oluşturan, ciddi, tutarlı, dengeli bir ana muhalefet partisi görevi yürütemedi.

CHP yanlışları söylemek ve doğrunun ne olduğunu göstermek yerine, o yanlışlardan beslenmeye uğraşıyor... 

CHP'de her kafadan bir ses çıkıyor. Birinin söylediğini diğeri düzeltiyor. Kim baş, kim gövde belli değil. 

CHP'nin nefesi tükenmiş, maskesi düşmüş, attığı her adımın ne amaç taşıdığı herkes tarafından bilinmektedir. 

Türk Milleti; milli ve dini değerlerine saldıran, Türkiye’nin kurucu değerlerine savaş açan, terör destekçisi, emperyalizmin taşeronluğunu yapan, yalan ve iftirayla seçim fırsatçılığı yapan, Devlet ve millet düşmanlığı yapan CHP’ye ve Zillet İttifakına gereken dersi verecektir.”