MEHMET AYTAÇ

Çakır, düzenlenen indirim günleri ile ilgili olarak; “Keşan'ımızda bayram öncesi esnaf odaları, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası, diğer kurumlar ve belediyemiz olarak toplantılar yaptık. Amaç çok iyi bir bayram hazırlığı ile halkımızın önüne çıkmaktı. İndirimli günler adında 17-18-19 Kasım günlerinde halk pazarı ve esnaflarımız açık olacaktı. Tüm sokaklarımız caddelerimiz gelin gibi süslenmişti. Her şey hazırdı. Maalesef iklim şartları yağmurun gün boyu yağması ve ekonomik şartlar ilgiyi ve beklentiyi çok azalttı” dedi.

Pazaryeri ile ilgili de açıklamalarda bulunana Çakır; “Pazarcı üyelerimizin şikayetleri halk pazarının gününün değiştirilmesiydi. Tabiki meteorolojinin cumartesi gününü şiddetli yağmur ve rüzgâr uyarısı yapmasıydı. Esnafımız pazarın günlerinin değiştireceğine pazar yerinin üstünün acilen kapatılmasını istiyor. Buradan yine çağrımızı bir daha yapıyoruz. Belediye Meclisi’nde bulunan iktidarı ve muhalefeti lütfen elini taşın altına koyun. Niye bekliyorsunuz, uzlaşın, zarar gören esnafımız ve halkımız” ifadelerini kullandı.

Çakır, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “19 Kasım sabahı bir başka güzeldi. Bayramımız çok güzel başladı. Başta Belediyemiz olmak üzere emeği geçenleri kutluyoruz. Odamıza gösterdikleri ilgiden dolayı değerli halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizler örf ve adetlerimizi yıllardır yaşatmaya çalışıyoruz. Ufak tefek hediyelerimiz geleneklerimizden geliyor. Birlik içinde esnafımız ve halkımız bayramını kutluyordu. Ayrıca bu bayramda bizim yanımızda olan çalıştığımız tüm firmalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bir bayramı daha geçirdik.

Yenilenen Mercan–Volkswagen’in açılışı yapıldı Yenilenen Mercan–Volkswagen’in açılışı yapıldı

Unutamayacağınız tek şey bize bu bayramı armağan edenleri, başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. 101.yılın kutlu olsun Keşan'ım."

Editör: BÜLENT SAYLAM