BÜLENT SAYLAM

Keşan Sebze, Bakkal ve Manavlar Odası Başkan Vekili Mustafa Çakır, vatandaşın ve esnafın pahalılık nedeniyle zor günler geçirdiğini belirterek, "Herkesin ortak derdi pahalılık, eski bayramların sadece tuzu kaldı. Vatandaş bir heyacan göremiyor ama her bayram öncesi hesaplara yatan paralarla biraz olsun rahatlıyor, esnaf umutlanıyor. Her özel günde olduğu gibi bu bayramda da esnaflarımız alışverişlerle piyasanın canlanmasını dört gözle bekliyorlar. Bayram alışverişleri için odamız üyeleri olan esnaflarımız hazır. Vatandaşlarımızı bekliyoruz. Alışverişler esnafımıza can suyu olacaktır" dedi.

Çakır, gıda fiyatlarının yüksek oluşunun vatandaşları zor durumda bıraktığını da ifade ederek, "Gıda fiyatlarının yüksek oluşu, biraz buruk bir alışveriş yaşanmasına sebeb oluyor. Vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Elbette cebinizi ve bütçenizi düşününüz gereğinden fazla ürün almayınız, ihtiyacınız olanları alın. Fazla alış veriş yaparak bu tuzağa düşmeyiniz. Bunun için en uygun adres esnaftır. Bayram alışverişlerin adresi her zaman mahallenin esnafı olmalıdır" diye konuştu.

Çakır, bayram alışverişlerinin yerel ekonomiye katkı sağlayacağını da vurgulayarak, "Bunun için en uygun adres esnaftır. Bayram alışverişlerin adresi her zaman mahallenin esnafı olmalıdır. Bende küçük bir katkıda bulunmak için buradayım diyen halkımızı, esnaflarımız bu  özel günde bekliyor. Halkımızın parası yine esnafımızda, yaptıkları alışverişlerde yine şehrimizde kalacaktır. Yerel esnafımızdan alış veriş yaparak esnafımızın, pazarcımızın, ayakta kalmasına yardımcı olacaklardır. Hem esnaf hem Keşan kazanacaktır. Bizler hazırız fiyatlar konusunda hiç bir farklılık olmadıklarını gözleyeceklerdir" ifadelerini kullandı.

Çakır, son olarak vatandaşları bayramlaşmaya davet ederek, "Bayram şekerini, çikolatasını, kolonyasını, ekmeğini, meşrubatlarını, suyunu, Tekel ürünlerini, bakkalından, taze ucuz sebze ve meyvesini, pazar esnafından ve manavından aldığında bu bayramımızı esnafımız iki bayram olarak kutlar. Biz halkımızı ve bayramda işyerlerimizi ziyaretimize gelecek çocuklarımızı bayramlaşmaya bekliyoruz. Gelin kucaklaşalım, bayramlaşalım. Doya doya eski bayramlarımızı yaşayalım. Bu duygu düşüncelerle tüm esnaflarımızın ve değerli halkımızın bayramını kutluyor, bayramın sağlık ve sıhhat ve bereket getirerek hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.