Bağış

KORUDER’den organ bağışı kampanyasına tam destek

Bağış

KORUDER’den organ bağışı kampanyasına tam destek

10 Aralık 2014 Çarşamba 08:24
Bağış
 Korudağ Doğal Yaşam ve Çevre Koruma Derneği (KORUDER) Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz Cumartesi günü Keşan ve İpsala Oda Borsaları tarafından gerçekleştirilen Vergi Ödül Töreni’nde organlarını bağışlayarak bu konuya olan hassasiyet ve duyarlılığını gösterdiler.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan KORUDER Başkanı Ersun Karani ve Başkan Yardımcısı Ayşe Alev Ateş, Türkiye’de organ ve doku bekleyen kişi sayısının her geçen gün hızla arttığına dikkat çekerek organ naklinin az olmasının ülkenin en önemli sağlık sorunlarının başında geldiğini ifade ettiler.

HER BAĞIŞ YENİ BİR HAYATTIR, ORGANLARIMIZI BAĞIŞLAYALIM, CANA CAN KATALIM

Karani ve Ateş ortak yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “Türkiye’de 44 bine yakın kişi organ bekliyor ve her yıl ortalama 8 bin kişi bu listeye ekleniyor. Biz de KORUDER olarak bu yaraya parmak basmak için KeşanTSO önderliğinde Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen organ bağışı kampanyasına destek olmaya karar verdik. <Her bağış yeni bir hayattır, organlarımızı bağışlayalım, cana can katalım> sloganımızla başta yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere bu konuya duyarlılık gösteren dokuz arkadaşımız ile birlikte organ bağışında bulunduk. Organ bağışı ve organ naklinin toplum tarafından benimsenmesini ve yaygınlaşmasını istiyoruz. Bu noktada bir STK olarak bizlere önemli bir görev düştüğü inancındayız.”

Karani ve Ateş son olarak daha fazla organ bağışçısına ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek, herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ettiler.

Son Güncelleme: 10.12.2014 08:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol