KEŞAN BELEDİYE MECLİSİ MART OLAĞAN TOPLANTISI

Keşan Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştiriliyor

KEŞAN BELEDİYE MECLİSİ MART OLAĞAN TOPLANTISI

Keşan Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştiriliyor

Medya Keşan
Medya Keşan
05 Mart 2020 Perşembe 15:51

Mart Ayı Meclis Toplantısı 5 Mart’ta

HABER MERKEZİ

Keşan Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı 5 Mart 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek ve saat 15.00’de başlayacak toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilecek.  

Toplantıda görüşülecek gündem maddeleri şöyle;

1- İstanbul İli Bayrampaşa İlçe Belediyesi ile Belediyemiz arasında, karşılıklı olarak sosyal kültürel, sanatsal, turizm, ekonomi, spor ve mesleki alanlarda bilgi ve deneyim paylaşımı sağlayarak ilişkilerin,  işbirliği ile de yerel yönetim kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla Kardeş Kent olunması hususunun görüşülmesi.  

2- Belediyemizce Keşan Belediyesi sınırları ve Mücavir Alanlarımız içerisinde, muhtelif cadde ve sokaklarda yol ve kaldırım yapılması işinde kullanılmak üzere, İller Bankası (İlbank) A.Ş’den 7.528.732,76.-TL (Yedi milyon Beş yüz yirmi sekiz bin Yedi yüz otuziki Türk Lirası Yetmiş altı Kuruş) kredi temin edilmek üzere Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na genel yetki verilmesinin görüşülmesi. 

3- İlçemiz Belediye sınırları ve mücavir alanlarımızda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan araçların alınması için İlçemizde bulunan bankalardan 48 ay vadeli 3.000.000,00.-TL (Üç milyon Türk Lira)’sı kredi alınması ve gerekli işlemlerin yapılması için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesinin görüşülmesi. 

4- Mücavir Alanımız Erikli Sahiline, Enez İlçesi Karacaali Köyünde bulunan ve DSİ tarafından açılmış olan su kuyularından içme ve kullanma suyu temin etmek üzere İller Bankası (İlbank) A.Ş.den 7.718.775,00.-TL (Yedi milyon Yedi yüz onsekiz bin Yedi yüz yetmiş beş TL)’sı kredi alınması ve gerekli işlemlerin yapılması için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesinin görüşülmesi.

5- Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe Yönetiminin, İlçemiz mevcut Tekel Meydanının isminin  “Alparslan Türkeş Meydanı” ve Demirciler Caddesinin “Alparslan Türkeş Caddesi” olarak değiştirilmesi hususundaki talep dilekçesinin görüşülüp onaya sunulması. 

6- İlçemiz Belediye Sınırları içinde bulunan “Park, Bahçe, Sokak, Cadde, Meydanlara isim verilmesine dair 4 adet talep dilekçesinin görüşülüp onaya sunulması.  

7- Belediyemizce Elektronik Kartlı Su Sayacı Uygulamasına geçilmesi, söz konusu uygulamayla ilgili işlemlerin yürütülmesi, gerekli olan protokol ve sözleşmelerin hazırlanması ve onaylanması için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesinin görüşülmesi. 

8- Belediyemize Kenan Kuru, Umut Şahin Gül, Serin Beton İnş. Taah. İnş. Malz. Haf. Taş. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. tarafından sunulan dilekçelere istinaden, İlçemiz Yukarı Zaferiye Mahallesi  1317 ve 1318 numaralı yapı adalarında Halide Edip Adıvar Caddesi’ne cepheli olan parsellerde 10.00 metre olan bahçe mesafesinin 5.00 metre olarak değiştirilmesine ilişkin plan değişikliği yapılması talebinin görüşülmesi.   

9- İlçemiz Aşağı Zaferiye Mahallesi, 916 ada 7 parsel için zemin katta “Konut” olan fonksiyonunun “Ticaret” olarak plan değişikliği yapılmasına dair Gökhan Akıncıoğlu’nun talep dilekçesinin görüşülmesi.  

10- İlçemiz İspat Cami Mahallesi 94 ada, 48-49 numaralı parsellere altyapı sağlamak amacıyla Akıncı Sokak’a cephe sağlayacak şekilde plan değişikliği yapılmasına dair Polatcan Akaryakıt San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne ait talep dilekçesinin görüşülmesi.  

11- İlçemiz Aşağı Zaferiye Mahallesi 285 ada 14 parsel ile 8 numaralı parselin tevhit şartının kaldırılmasına dair Hüseyin Aras’a ait talep dilekçesinin görüşülmesi.  

12- İlçemiz İzzetiye Mahallesi 1035-1036-1037-1038-1039 numaralı parsellerde İlave İmar Planı yapılmasına ilişkin Ankara İmar San. ve Tic. Ltd. Şti. ne ait talep dilekçesinin görüşülmesi.                

13- İlçemiz İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/5.000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planı (NİP-40155) ve İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planına (UİP-40156) gelen itirazların İmar Komisyon Raporu doğrultusunda kabul edilen dilekçelerin görüşülmesi.  

14- İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/5.000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planı (NİP-40155) ve İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planına (UİP-40156) gelen itirazların İmar Komisyon Raporu doğrultusunda kabul edilmeyen dilekçelerin görüşülmesi. 

15- İlçemiz Aşağı Zaferiye Mahallesi 1590 ada, 1 ve 2 numaralı parsellerin 3 kat ve %30 olan imar hakkının 4 kat ve %40 olarak plan değişikliği yapılmasına ilişkin talebin görüşülmesi.                        

16- Keşan Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksinin açık pazar yeri olarak kullanılan kısmının üzerinin kapatılmasının kabulü ve -1. kat otoparkında tadilat yapılması için mimari-statikmekanik-elektrik projelerinin hazırlatılması işi için Belediye BaşkanıMustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesinin görüşülmesi.

17- Belediyemiz birimlerinden Strateji Geliştirme Müdürlüğünün kapatılarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bünyesinde Strateji Geliştirme Birimi olarak görevlendirilmesine, kapanan Müdürlük yerine Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü açılmasının görüşülüp onaya sunulması.   

18- CHP Grup Sözcüsü Ferudun Tümer ile İyi Parti Grup Sözcüsü Zafer Topçu’nun vermiş oldukları Saros Sazlıdere FSRU Liman ve Kara Boru Hattının yapılmasının iptal edilmesi yönündeki tavsiye kararının alınmasına ait talep yazısının görüşülmesi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol