5 Kasım 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da Deniz Lounge’de düzenlenen kahvaltıya Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne SMMO Başkanı Cüneyt Keskin ile Keşan Şubesi Başkanı Ahmet Oğuz ile muhasebeci ve mali müşavirler katıldı.

Tüm katılımcılara teşekkür eden Ahmet Oğuz, şunları söyledi: “Sevgili meslektaşlarım zor bir mesleği icra ediyoruz. Pandemi döneminde insanlar evde kalmaya çalışırken biz ısrarla bürolarımıza giderek mesleğimizi icra etmek için mücadele verdik. Meslektaşlarımızın kesintisiz ve özverili çalışmaları sonucu mali veriler mali veriler sonucu kamu finansının aksamamasına yardımcı olduk. Bu süreçte bir araya gelerek moral bulmaya çalıştık, arkadaşlarımıza bir araya geldik. Katılımınız için herkese teşekkür ediyorum. Afiyet olsun”

Oğuz’dan sonra konuşan Keskin de “Bugün burada çok kıymetli misafirlerimiz var. Sağolsunlar davetimize katıldılar. Bizleri ziyadesi ile memnun ettiler. Arkadaşlar dünya değişiyor, bizim mesleğimiz de çok süratli bir şekilde değişiyor. Belki de bu değişimden en çok etkilenen bizim mesleğimiz olacak. Ama biz üstesinden geleceğiz, geliyoruz, bu değişimlere ayak uyduracağız. Bu tür toplantıların ve yemekle- rin mesleğimiz açısından çok değerli olduğunu düşünüyorum. Beraber oluyoruz sosyalleşmeyi gerçekleştiriyoruz, sosyalleşme ile bazı sıkıntılarımızın da kendisinden hallolacağını düşünüyorum. Hepinize katılımınız için çok çok teşekkür ediyorum, afiyet olsun”

şeklinde konuştu. Keskin’den sonra konuşan Helvacıoğlu da şöyle konuştu: “Güzel bir beraberlik, birlik içinde Keşan’ın özelliğini yansıtıyorsunuz. Keşan’ın birlik beraberliğini yansıyorsunuz. Az önce Ah met başkanıma da ifade ettim, Enez ve İpsala da bizlerle. Bu beraberliği biz içimizde yaşamalıyız, Keşan, Enez ve İpsala gerçekten Türkiye’ye örnek, Trakya’da önder  bir kavram oluşturuyor. Teşkil ettiğimiz beraberlik her yere yansıyor, yukarıya yansıyor, birliğimize yansıyor, şehrimizin gelişmesine yansıyor. Bundan dolayı sizi tebrik ederim. Siz de bu birlik beraberlik içerisinde çok yerde olmayan sektörünüzü emekçilerinizi beraber bir arada tutmanızın yararını görüyorsunuz. Rekabet etmiyorsunuz, rekabir içinde çalışıyorsunuz, birbirinize destek oluyorsunuz. Alkışlanacak takdir edilecek bir hal alıyorsunuz. Ben mali müşavirlerimizin, mu- hasebe ailemizin şehrimizin zenginleşmesinin, şehrimizin iyileşmesinin, kimlik kazanmasının mayası olduğunu düşünüyorum ve temeli olduğuna inanıyorum. Siz sadece defterlerle hesap kitapla ilgilenmiyorsunuz, aynı zamanda siz

bir avukat oluyorsunuz ailede şirkette. Aynı zamanda bir doktor oluyorsunuz, aynı zamanda bir psikolog oluyorsunuz, bazen öğretmen oluyorsunuz, bazen polis bile olduğunuz oluyor aile arasında çıkan çatışmalarda hukuken savcı oluyorsunuz. Çünkü ortaklık kültürü olan bir Türkiye’de iş yapıyoruz hepimiz iş yaparken sorunlar da geliyor. Baba oğul bazen geçinemiyor, ağabey kardeş geçinemiyor. Şir- ketlerin yapıları bozuluyor, şirketlerin 30 yıl 40 yıl ömrü olmayan bir ülkede yaşıyoruz. Ortaklık kültürü yeni yıl oturmaya başladı. Ama Keşan’da bunları azalta azalta gidiyoruz, mütevazi olmayın. Siz olmazsanız bu işletmelerin hiçbiri olmaz. Siz bir de yeni döneme geçiş sağlayan kavram ortaya koyuyorsunuz, dönem akıl teri dönemi. O şir- ketleri geliştirmek, iyileştirmek, şirketleri yeni döneme yeni yüzyıla yeni devrime yeni dijital dönemi hazırlamak sizin elinizde. Defter bakmanın dışında böyle bir misyonunuz da var. Çok kıymetli bir meslek yapıyorsunuz. bunun duasını da alıyorsunuz, faydasını da alıyorsunuz. O şirket zenginleşiyorsa, O şirket büyüyorsa, O şirket iyi gidiyorsa sizin sayenizde gidiyor. Bunu da açık söyleyeyim. Bu güzel çalışmanın başlığı sizsiniz. Davetiniz nedeniyle ve sizlerle birlikte olduğum için teşekkür ederim. Afiyet olsun”