AK Parti KAdın Kollarından kutlama

AK Parti Kadın Kolu Başkanı Çebi’den 5 Aralık Kadın Hakları Günü açıklaması “En derin minnet ve sevgi duyguları ile kutluyoruz”

AK Parti KAdın Kollarından kutlama

AK Parti Kadın Kolu Başkanı Çebi’den 5 Aralık Kadın Hakları Günü açıklaması “En derin minnet ve sevgi duyguları ile kutluyoruz”

06 Aralık 2012 Perşembe 14:35
AK Parti KAdın Kollarından kutlama
 

AKP Parti İlçe Başkanı Çevikel: “Yerel seçimlerde, belediye meclis adaylarımızın ilk 5’nin 2 tanesi mutlaka bayan olacak”

AK Parti Keşan İlçe Kadın Kolu Başkanlığı, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 78’inci yılı dolayısı ile dün bir basın toplantısı düzenledi.

Parti binasında yapılan ve saat 14.30’da başlayan toplantıya, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hakan Çevikel, AK Parti Keşan İlçe Kadın Kolu Başkanı Burcu Başak Çebi, Keşan Kadın Kolu üyeleri ve partililer katıldı.                                                                                                                                                                                    AK Parti İlçe Kadın Kolu Başkanı Burcu Başak Çebi, toplantının açış konuşmasını yaparak şunları söyledi:

ATATÜRK KADININ İLİM VE FEN SAHİBİ OLMASINI İSTEMİŞTİR

“AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı olarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilişinin 78’inci yılını en derin minnet ve sevgi duyguları ile kutluyoruz. Bütün Dünya ülkelerinde derin mücadelelerle alınan bu hakları, Ulu Önder’imiz Türk Kadınları’na 5 Aralık l934 tarihinde armağan etmiştir. Kadının toplumdaki önemini her defasında vurgulayanMustafa Kemal, kadının <İlim ve Fen> sahibi olmasını istemiştir.”

KADININ TOPLUMDAKİ YERİ AK PARTİ İLE HAREKET ETMEYE BAŞLADI

AK Parti hükümetinin, göreve geldiği günden itibaren kadına verdiği önemin, bu alanda yaptığı çok sayıda yenilik ile kadının korunmasına dair çıkardığı kanun ve tebliğlerle açıkça ispat edildiğini söyleyen Çebi, “2002 yılına kadar yarı felçli olan toplumdaki kadının yeri, AK Parti Hükümetiyle yavaş yavaş hareket etmeye başlamıştır. 12 Haziran 2011 tarihinde Genel Seçimlerde Kadın Milletvekili sayısı 79 a yükselmiştir. Ayrıca, Kadın Konukevlerinin sayısı 2002 yılında 8 iken, 2012 yılında 106’ya yükselmiştir. Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun uygulanması genelgesi 19 Nisan 2012 tarihinde yayınlanmıştır. Bu genelgede <Mülki amir tarafından verilecek koruyucu tedbir kararlarıyla> kadının şiddete karşı güvence altına alınması sağlanmıştır. Ayrıca Alo 183 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı çağrı merkezi oluşturularak Şiddete maruz kalan kadınlarımızın mağduriyetlerinin önlenmesi için önlemler alınmıştır. Töre ve namus cinayetlerinin önlenmesi için Genelkurmay Başkanlığı ile yapılan işbirliği sonucunda er ve erbaşlara bununla ilgili eğitimler verilmiştir. 2012 yılında Dünya Ekonomik Forumu’nda 3 yıl içerisinde ülkemizdeki ekonomik cinsiyet uçurumunun %10 azaltılacağı hedeflenmiştir.” dedi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ, AK PARTİ’DEN ÖRNEK ALSIN

Konuşmasını CHP’ye yönelik eleştirilerle sürdüren Çebi, şöyle konuştu: “Ulu Önder’imizin verdiği, her defasında vurguladığı<Kadın Hakları>, o kendini Atatürkçü, laik ve aydın gören CHP zihniyeti tarafından bir kere bile anlaşılamamıştır. Bu nedenle, CHP kendine has takındığı yanlış muhalefeti bırakıp, AK Parti’den insana ve kadına dair verdiği değerlerden örnek almalıdır. Bizler, bilinçsiz muhalefete takılmadan, halkımızın sevgisini ve güvenini kazanabilmiş ve bunu seçim oranları ile net olarak ispat etmiş AK Parti Kadın Kollarıyız. Bu nedenle, halkımızın tamamını kucaklamak ve verdiğimiz hizmetleri daha da attırabilmek amacı ile tüm kadınlarımızı AK Parti çatısı altına bekliyoruz. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 78’inci yılını tekrar en derin saygı ve sevgi ile kutluyoruz.”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hakan Çevikel de, “AK Parti Keşan İlçe Kadın Kolu Başkanlığı’na her anlamda kadınların yanında yer aldıkları ve bu anlamlı günü hatırladıkları için teşekkür ediyoruz.” dedi.

MECLİS ADAYLARIMIZIN İLK 5’İ İÇİNDE 2 BAYAN OLACAK                                                                                  Sözlerini, “Yabancı bir yazarın söylediği gibi, <Her başarılı erkeğin arkasında onunla gurur duyan bir kadın ve onu şaşkınlıkla izleyen bir kayınvalide vardır.>” diyerek sürdüren ve toplantıya katılanların kısa süre tebessüm etmesine neden olan Çevikel“AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı olarak kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkının verilişinin 78’inci yılını kutluyoruz. Kadınlarımızın her zaman yanında olacağımızı bir kez daha söylüyor ve önümüzdeki yerel seçimlerde, belediye meclis adaylarımızın ilk 5’nin içerisinde mutlaka 2 bayan adayımızın olacağını ifade ediyoruz.” diye konuştu.

Son Güncelleme: 16.12.2012 14:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol