CHP Gençlik Kolları’nın Cumhuriyet Kahvaltısı etkinliği gerçekleştirildi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan Gençlik Kolları tarafından dün, Cumhuriyet Kahvaltısı etkinliği gerçekleştirildi.

CHP Gençlik Kolları’nın Cumhuriyet Kahvaltısı etkinliği gerçekleştirildi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan Gençlik Kolları tarafından dün, Cumhuriyet Kahvaltısı etkinliği gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
30 Ekim 2018 Salı 10:43
CHP Gençlik Kolları’nın Cumhuriyet Kahvaltısı etkinliği gerçekleştirildi

AYGÜL KONAR

CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde düzenlenen kahvaltıya, saat 12.00 sıralarında başladı. Kahvaltıya; CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, Keşan Belediye Başkanı ve başkan aday adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, belediye başkan aday adayları Avukat Mustafa Yavaş, Mimar Şenol Yalı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Bezbaş, Ender Mağden ve partililer katıldı.

Kahvaltıda ilk olarak, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik söz aldı.

“CUMHURİYET, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EN BÜYÜK ESERİDİR”

Konuşmasına, “CHP Keşan Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz 3. Geleneksel Cumhuriyet Kahvaltımıza hepiniz hoş geldiniz.” diyerek, başlayan Şevik, şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95.yıldönümünü kutlamanın coşku ve heyecanı içindeyiz. Bize, Cumhuriyetimizi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimize olan görevimizi yerine getirebilmemiz, onların emaneti olan Cumhuriyetimizi daha ileriye taşımakla mümkün olacaktır. Bundan 95 yıl önce, ülkesini ve özgürlüğünü her zaman ön planda tutan, vatanı ve özgürlüğü için gerektiğinde canını vermekten kaçınmayan Türk Milleti’nin, hürriyetini esaret altına almak isteyenlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zaferle noktaladı. O gün zor şartlar altında kurtuluş mücadelesini veren ecdadımız, Türk Milleti’nin hiçbir zaman esareti kabul etmeyeceğini yedi düvele ilan etmiştir. Ardından da kurtuluş mücadelesini kazanan iradeyi öne çıkartan Cumhuriyet ilan edildi. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük eseridir. Birinci dünya savaşından sonra vatan toprakları düşmanlarca paylaşılmak istenmiş. Yüreğinde taşıdığı vatan ve millet sevgisine güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları bu durumu kabullenmeyerek, ‘Tek bir egemenlik vardır, o da milli egemenliktir. Ülkeyi yine ulusun kendi gücü kurtaracaktır’ diyerek, kurtuluş mücadelesini başlatmıştır. Savaşın neticesi de ecdadın topyekun mücadelesi ile zaferle sonuçlanmış. Bu mücadelenin sonunda ise yeni yönetim anlayışı olarak halkın egemenliğine dayanan Cumhuriyet benimsenmiştir. 95 yıllık Cumhuriyet toplumun her kesimi tarafından kabullenilmiş ve milletin sinesinde kendine yer bulmuş.”

Emre Şevik sözlerini şöyle tamamladı: “Cumhuriyet Bayramı’nı, 95 yıl önce nasıl bir coşku ile kutladıysak şimdide yarın da aynı coşku ile kutlayacağız. Bize, Cumhuriyetimizi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimize olan görevimizi yerine getirebilmemiz, onların emaneti olan Cumhuriyetimizi daha ileriye taşımakla mümkün olacaktır. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor; Kurtuluş Savaşı’nın önderi ve Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.”

Konuşmanın ardından kahvaltıya geçildi. Kahvaltının ardından etkinlik sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol