EMEP Keşan İlçe Başkanı Aydemir: “Seçime girme yeterliliğine ulaştık”

Emek Partisi Keşan İlçe Başkanı Erdal Aydemir; parti olarak, seçimlere girme yeterliliğine ulaştıklarını söyledi.

EMEP Keşan İlçe Başkanı Aydemir: “Seçime girme yeterliliğine ulaştık”

Emek Partisi Keşan İlçe Başkanı Erdal Aydemir; parti olarak, seçimlere girme yeterliliğine ulaştıklarını söyledi.

Medya Keşan
Medya Keşan
19 Temmuz 2021 Pazartesi 12:33
EMEP Keşan İlçe Başkanı Aydemir:  “Seçime girme yeterliliğine ulaştık”

BÜLENT SAYLAM

Aydemir, “Partimiz 43 il ve bağlı ilçelerde örgütümüz kongresini yaparak resmi örgütlenmesini tamamlamıştır. İşçi sınıfının partisi EMEP genel ve yerel seçimlere hazırdır, ilk seçime girebilecek durumdadır” dedi.

EMEP GENEL VE YEREL SEÇİMLERE HAZIRDIR 

Emek Partisi’nin seçimlere girip-girmeyeceği hakkında değerlendirmelerde bulunan Aydemir, açıklamasına şöyle başladı:“Partimiz, işçi sınıfı ve emekçilerin mücadelesini büyütmek, halkın ekonomik ve sosyal taleplerini örgütlemek ve siyasal bilincini ilerletmek için var gücüyle çalışmaktadır. Seçimler ve seçimlere parti olarak katılmak da bu çalışmanın bir parçasıdır. Emek Partisi antidemokratik seçim yasalarına, seçime girebilme kısıtlamalarına rağmen tüm zorlama uygulamaları ve bürokratik engelleri aşarak seçime girme yeterliliğine ulaşmıştır. Gelinen yerde 43 il ve bağlı ilçelerde örgütümüz kongresini yaparak resmi örgütlenmesini tamamlamıştır. İşçi sınıfının partisi EMEP genel ve yerel seçimlere hazırdır, ilk seçime girebilecek durumdadır. Partimizin örgütlenme çalışması devam etmektedir. Atamaları gerçekleşen ve kongre süreci devam eden örgütlerimizle birlikte, temmuz ayı itibariyle il ve ilçe kongrelerini gerçekleştirerek resmi örgütlenmesini tamamlayan il örgütü sayımız 47’ye ulaşacaktır. Kongreler gerçekleşirken adrese dayalı üyelik koşulunu dayatan siyasi partiler yasası bu haliyle antidemokratiktir, değişmelidir.” 

41 İLDE ÖRGÜTLENME ŞARTI YERİNE GETİRİLDİ

Erdal Aydemir, açıklamasını şöyle tamamladı: “Partimiz işçi ve emekçileri talepleri etrafında örgütlerken, seçimlere girmek için istenen 41 ilde örgütlenme şartını da aşarak 43 ilde kongresini tamamlamıştır. Kongresini tamamlayan il ve ilçe örgütlerimizde, yönetim organlarında görev alan üyelerimiz belgelerini tamamlayarak ilgili kentin kaymakamlıklara ve valiliklere teslim etmiştir. İşçi sınıfı ve emekçilerin siyaset yapma, seçme ve seçilme hakkı engellenemez. Kongresini başarı ile tamamlayan il ve ilçe örgütlerimizi kutluyor, işçi sınıfı ve halkımızı Emek Partisi’ne katılmaya, EMEP’te örgütlenmeye çağırıyoruz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol