Gürcan Kılınç’tan Zafer Sarıkeçe’ye cevap:  “Böyle Ali Cengiz oyunlarına hiç gerek yok”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, yaptığı açıklamada geçtiğimiz cumartesi günü basın açıklaması yapan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’ye cevap verdi. 

Gürcan Kılınç’tan Zafer Sarıkeçe’ye cevap:  “Böyle Ali Cengiz oyunlarına hiç gerek yok”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, yaptığı açıklamada geçtiğimiz cumartesi günü basın açıklaması yapan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’ye cevap verdi. 

Medya Keşan
Medya Keşan
05 Mayıs 2020 Salı 11:58
Gürcan Kılınç’tan Zafer Sarıkeçe’ye cevap:   “Böyle Ali Cengiz oyunlarına hiç gerek yok”

SONGÜL KONAR

Kılınç açıklamasında, “Bizlere güruh diyenler meclise girmek için kimlerin elini sıktıklarını; son seçimlerde kimlerle resmi ve gayri resmi ittifak yaptıklarını unutmamalıdırlar” ifadelerine yer verdi. 

“HALKIN DİKKATİNİ BAŞKA YERLERE ÇEKMEYE ÇALIŞANLAR VAR”

Ak Parti’nin esas aldığı yöntemin zorakilik değil, gönüllülük olduğunu dile getiren Kılınç, açıklamasında şunlara yer verdi: “Ülkemizde ve ilçemizde başarıyla yürütülen pandemi süreci var. Bu sürece leke sürmek ve halkın dikkatini başka yerlere çekmeye çalışanlar var. Böyle Ali Cengiz oyunlarına hiç gerek yok. Biz Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak derken kimseyi ayırmıyoruz. Ama siz Türk halkının % 52’lik kısmını GÜRUH diye nitelendirirseniz bu sizin ayıbınızdır. Söz konusu sağlık, insan hayatı. Bu koşullarda insanları nasıl ayrıştırıyorsunuz, inanamıyorum. Oysaki AK Parti’ye, bizlere GÜRUH diyenler meclise girmek için kimlerin elini sıktıklarını; son seçimlerde kimlerle resmi ve gayri resmi ittifak yaptıklarını unutmamalıdırlar. AK Parti kimseyi kendine benzetmeye çalışmaz. Bunu zorla yapma yoluna hiç gitmez. İlkelerini anlatır. Gönülden bu ilkelerini benimseyen herkesle kendini çoğaltma yoluna gider. AK Parti’nin esas aldığı yöntem, zorakilik değil gönüllülüktür. Toptancılık değil tedriciliktir. Zorlaştırmak değil kolaylaştırmaktır. Baskı değil telkindir. Dışlamak değil kuşatıcılıktır. Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz! Moddosu, AK Parti’nin esas aldığı anlayışın çarpıcı ifadesidir.” 

“MESELELERE HALA İDEOLOJİK BİR ÖN YARGI VE TAASSUPLA YAKLAŞMAKTALAR”

Muhtarlar ile sürekli hasbi hal halinde olduklarını vurgulayan Kılınç, sözlerine şöyle devam etti: “Muhtarlar bizim en değerlilerimizdir. Bizler her ay muhtarlarımızla toplantı yapıp değerlendirmeler ve hasbi hal ederiz. Keşan, AK Parti belediyeciliğinle tanıştığından beri yapılan bayram kutlamalarının da halkımız nasıl kutlanıldığına şahittir. Bizler öteden beri bazılarının hayallerinde bile bizim yaptıklarımıza ve yapacaklarımıza yetişemeyeceğini biliyoruz. Bizim 3 ayda, 6 ayda gerçekleştirmeyi vaat ettiğimiz kimi icraatların 5-10 yılda bile gerçekleşmesinin zor olduğunu iddia edenler vardı. Çünkü onlar, meselelere hala ideolojik bir ön yargı ve taassupla yaklaşmaktadırlar. Keşan’da gerginliklerde hayat bulan veya bulma umudunda olan korku ve gerilim üstatları var. Bunlar dün de vardı, bugün de var, yarın da var olacaklar.”

“BİZ ONLARIN MİNDERİNDE GÖRÜŞMEYECEĞİZ”

Keşan’ın meselelerini omuzlamış insanların tökezlememesi için bireysel tepkileri bir yana bırakmak gerektiğini söyleyen Kılınç, sözlerini şöyle sonlandırdı: “İşin aslı şudur; onlar, iyi ki varlar ve halka karşılaştırma imkânı veriyorlar. Gerilim isteyenler ve bu alışkanlıktan beslenenler ise ezberledikleri eski yöntemlerle bizleri mindere çekmek istiyorlar. Biz onların minderinde görüşmeyeceğiz. Bizi şehrimize hizmetten alıkoyacak her tavırdan uzak duracağız. Duygusal tepkiler her ne kadar insanı tepkiler olarak kabul edilse de Keşan’ımızın meselelerini omuzlamış insanların tökezlememesi için bireysel tepkileri bir yana bırakmalıyız. Keşan’daki yardım ve maskeleri Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma, Vefa Gönüllüleri ve Belediye dağıtmaktadır. Böyle biline. Takdir Keşan halkınadır.”

Güruh’un sözlükteki anlamı: “Değersiz, aşağı görülen, küçümsenen topluluk, değersiz kimseler topluluğu, ayaktakımı, sürü.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol