“Halkımız aydınlatılmakta; bu çalışmalara ortak olan siyasi partilerimiz uyarılmaktadır”

Milli Anayasa Forumu Keşan Yürütme Kurulu, tüm vatandaşları toplantıya davet etti

“Halkımız aydınlatılmakta; bu çalışmalara ortak olan siyasi partilerimiz uyarılmaktadır”

Milli Anayasa Forumu Keşan Yürütme Kurulu, tüm vatandaşları toplantıya davet etti

03 Ocak 2013 Perşembe 01:54
“Halkımız aydınlatılmakta; bu çalışmalara ortak olan siyasi partilerimiz uyarılmaktadır”
 Milli Anayasa Forumu Keşan Yürütme Kurulu, dün Şehitlik Parkı’nda bir basın toplantısı düzenleyerek, tüm vatandaşları 5 Ocak 2013 Cumartesi günü Köşk Düğün Salonunda yapılacak ve saat 13.00’te başlayacak toplantıya davet etti.

Kurul adına Çetin Alabak’ın okuduğu açıklama şöyle:

TBMM eski başkanı sayın Hüsamettin Cindoruk, Anayasa Mahkemesi eski başkanı Yekta Güngör Özden ve İstanbul Üniversitesi eski rektörü Kemal Alemdaroğlu’nun çağrısı ile toplanan Milli Anayasa Forumu, 110. Toplantısını 5 Ocak 2013 Cumartesi günü saat 13.00’te Keşan Köşk Düğün Salonunda gerçekleştirecektir.

Milli Anayasa Forumu çalışmaları, AKP’nin gerici, bölücü ve emek düşmanı anayasa çalışmalarına karşı “Cumhuriyet için Atatürk’te Birleştik” diyenlerin biraraya geldiği, milli güçlerin gerçekleştirdiği ve altarnatif bir program ürettikleri büyük bir etkinliktir.

Mevcut yürürlükteki Anayasa’ya göre, Anayasa’nın tümden değiştirilmesi mümkün değildir ve suç işlenmektedir. Bugün Anayasa’nın değiştirilmesi dahi teklif edilemeyecek maddeleri, boynunda Anayasa Mahkemesi Kararı ile Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmakla suçu kesinleşmiş Cumhuriyet yıkıcısı AKP iktidarı tarafından değiştirilmek istenmektedir.

Milletimiz bu gerici ve bölücü emek düşmanı Anayasa değişikliğine asla izin vermeyecektir. Milli Anayasa Forumu halkımızı aydınlatmakta, bu çalışmalara ortak olan siyasi partilerimizi uyarmaktadır.

Keşan’da yapılacak olan Milli Anayasa Forumu toplantısına İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mehmet Cengiz, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, Vatan Gazetesi Yazarı Can Ataklı ve Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Büyükdağlı konuşmacı olarak katılacaklardır. Forumu, Milli Anayasa Forumu Tekirdağ Yürütme Kurulu Başkanı Zafer Şen yürütecektir. İlçemizde yapılacak olan Milli Anayasa Forumu toplantısına tüm halkımız davetlidir.”

GECE ULUSAL KANAL GÖNÜLLÜLERİ BULUŞMASI VAR

Alabak, açıklamasının ardından aynı gece “Ulasal Kanal Gönüllüleri Buluşuyor” yemekli etkinliği düzenleneceğini de açıklayarak; Truva Restaurant’ta saat 19.00’da başlayacak etkinliğe de tüm  vatandaşların katılımını beklediklerini söyledi.

 

Son Güncelleme: 03.01.2013 01:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol