Uslu veda etti, Gülver göreve talip oldu

AK Parti Beyendik Belde Teşkilatı tarafından düzenlenen “Beyendik Kutlu Yerel Yürüyüş Programı” 9 Eylül 2018 Pazar günü gerçekleştirildi. 

Uslu veda etti, Gülver göreve talip oldu

AK Parti Beyendik Belde Teşkilatı tarafından düzenlenen “Beyendik Kutlu Yerel Yürüyüş Programı” 9 Eylül 2018 Pazar günü gerçekleştirildi. 

11 Eylül 2018 Salı 09:27
Uslu veda etti, Gülver göreve talip oldu

BÜLENT SAYLAM

Saat 15.00 sıralarında Beyendik Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen programda 15 yıl görev yapan Belediye Başkanı Nuran Uslu’ya hizmetlerinden ötürü plaket takdim edilirken, Belediye Başkan Aday Adayı Ferat Gülver tanıtıldı.

Programa; AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Beyendik Belde Başkanı Salim Değişçi, partililer ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan programın açılış konuşmasını Değişçi yaptı.

“GÜVENİNİZE LAYIK OLMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

Değişçi, “2004 yılında bize güvenerek, görev verdiniz. Güveninize layık olmak için gece gündüz çalıştık. 2004 öncesini biliyorsunuz. Maaş ödeyemeyen, araçlarına akaryakıt alamayan, hizmet konusunda sınıfta kalan bir belediye. AK Partili belediye maaşları aksatmadı ve göreve geldiği günden itibaren birçok hizmetin altına imza attı. Belde başkanı olarak Nuran başkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Bayrağı yukarıya taşımak beldemizin kıymetli evlatlarından, yıllardır İstanbul’da Büyük Şehir Belediyesi, Bağcılar Belediyesi ve Başakşehir Belediyesi’nde görev yapan Ferat Gülver göreve talip oldu. Kendisine güvenimiz tam. Bu bayrağı daha yukarıya taşıyacağından şüphemiz yok. Kendisine hayırlı olsun.” dedi.

“BAYRAĞI DEVRETME ZAMANI GELDİ”

Daha sonra söz alan Nuran Uslu, şunları söyledi: AK Belediyecilik Trakya’da Beyendik’ten başladı. Bu yüzden bu programı düzenledik. Her başlangıcın bir sonu var. 30 Mart 2014 seçimlerinde görev istedik. Bu göreve layık gördünüz. Gece gündüz demeden 3 dönem meclis üyesi arkadaşlarımla çalıştık. Göreve geldiğimizden itibaren beldemizin sorunlarını masaya yatırdık. Modern bir eğitim binası kazandırdık. Anadolu Öğretmen Lisesi’ni beldemize getirdik. Yollarımızın tamamına kilitli taş döşedik. Bunun yanında bir spor tesisi kattık. Oyun parklarının tamamını yeniledik. Kemal Paşa Mahallesi’ne de yeni bir park yapacağız. Bin tane konut kazandırdık. Belediyemizin kapanmaması için böyle bir çalışma yaptık. Bu konutlar sayesinde belediyemiz hizmete devam ediyor. Böyle bir çalışma yapmayanlar kapandı. Araç parkımızın tamamını yeniledik. Bizden öncesini biliyorsunuz. Şu an nerelere geldik. İktidar olmanın ve İstanbul’daki tecrübelerimizin faydasını gördük. Kanalizasyonumuz bitti. İçme suyumuzun kalitesini arttırmak için 2 tane kuyu açtık. Tarımla uğraşan kardeşlerimizin su sorunu yok. Bu hizmetleri yaparken büyük belediyelerden yardım aldık. İlçe Başkanlığımız sürekli destek oldu. Şunun bilincinde olalım; sizlerin hayır duasını almayı gaye edindik. Partili olsun, olmasın kimseyi kırmadık. 15 yıl boyunca beldemize hizmet götürmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Yanımda görev alan belediye meclis üyesi arkadaşlarıma ve halkımıza teşekkür ediyorum. Onlara hakkımı helal ediyorum ve onların da helalliğini istiyorum. Bayrağı devretme zamanı geldi. Beldemizin kıymetli evlatlarından, uzun yıllardır gazetecilik yapan, İstanbul’da çeşitli belediyelerde danışmanlık görevinde bulunan Ferat Gülver, edindiği tecrübe ve bizlerin de desteği ile bu bayrağı daha yukarılara taşımaya talip oldu. Kendisine hayırlı olsun diliyorum. Ateşten gömlek giymek kolay değil. Bu kardeşimizin tecrübesi var. Edindiği tecrübeleri aktarmak için bu göreve soyundu. Kendisine hayırlı olsun.” 

Uslu’ya konuşmasının ardından 15 yıllık belediye başkanlığı görevi sürecince verdiği hizmetlerden ötürü AK Parti İl Teşkilatı, İlçe Teşkilatı ve Belde Teşkilatı tarafından plaket verildi.

Program Ferat Gülver’in konuşmasıyla sürdü. 

Gülver, “Programımızın ve Mart ayında yapılacak 2019 yerel seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını diliyor, AK Parti hareketinin bir neferi olmaktan ve sizler gibi dava arkadaşlarına sahip olmaktan büyük bir şeref ve onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’yi kurduğu 14 Ağustos 2001 tarihinde yaptığı konuşmada ‘Bugünden sonra, Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti.  Aradan geçen 17 yılda gördük ki, tarih liderimizi haklı çıkardı ve Türkiye’de çok şey değişti. Türkiye insan odaklı belediyecilik anlayışıyla, dev projelerle AK Parti zamanında tanıştı. Tüm bu hizmetler ve projeler elbette kolay olmadı, hepsinin ardında azimle, inançla çalışan kadrolar, AK Parti kadroları vardı.  30 yıllık gazetecilik ve belediyecilik yıllarımda bu kadrolarla beraber birlikte yol yürüme fırsatı yakaladım. Türkiye’nin kalbi İstanbul’da İki Büyükşehir Belediye Başkanının yanı sıra biri 750 bin nüfusuyla İstanbul’un en büyük ilçesi Bağcılar’da ve İstanbul’un yeni merkezi olmaya aday Başakşehir’de değerli belediye başkanlarımın en yakınında belediyeciliği tecrübe edinmiş bir kardeşinizim. Bu bakımdan kendimi şanslı görüyor ve Yüce Allah’a hamt ediyorum.  Bu yıllar içerisinde her zaman siyasetin içerisinde oldum ve AK Parti Keşan Belediye Başkan Adaylığı için 3 kez adaylığımı ortaya koydum.” şeklinde konuştu.

“BEYENDİK’İN GELECEĞİNE TALİP OLDUK”

Ferat Gülver, sözlerini şöyle tamamladı: “AK Parti siyaset geleneğinde ‘Göreve talip olunmaz, görev verilir’ anlayışı hakimdir. Biz de bu anlayıştan hareketle; İlçe ve Belde Başkanlarımızın ‘Beyendik’te daha faydalı olacağım’ önerileri doğrultusunda Beyendik’in geleceğine talip olduk. Şimdi yıllar boyunca edindiğim bilgi, birikim ve tecrübelerimi, doğduğum topraklar için, hemşerilerim için kullanma zamanının geldiğini düşünüyorum.  Bu noktada bana her fırsatta destek olan, bana olan inançlarını ve güvenlerini her zaman ifade eden ve beni yüreklendiren AK Partimizin çok değerli Beyendik Belde Başkanı Salim Değişçi ve Beyendik Belediye Başkanımız Nuran Uslu ve İlçe Başkanımız Hüseyin Boyalık’a çok teşekkür ediyorum. Belediyecilikte çok meşhur bir slogan vardır; ‘Gelecek seçim için değil, gelecek nesil için belediyecilik.’ Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile Belediye Başkanlığına layık görülürsek, anlayışımız ve hedefimiz bu yönde olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken; bugün bizleri burada yalnız bırakmayan AK Parti Edirne Milletvekili Sayın Fatma Aksal’a, AK AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık’a, Beyendik Belediye Başkanımız Nuran Uslu’ya, AK Parti Beyendik Belde Başkanımız Salim Değişçi’ye, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza şükranlarımı sunuyorum.  Bu anlamlı günde heyecanımıza ortak olan siz değerli misafirlerimize ve iyi günde, kötü günde her zaman yanımda olan belde halkımıza en derin saygı ve sevgilerimle teşekkür ediyorum.”

Ferat Gülver, konuşmasının ardından kendisine takdim edilen çiçeği her zaman yanında olan eşi Fatma Gülver’e verdi.

“BEYENDİK’İN YANINA KEŞAN’I DA KATACAĞIZ”

Daha sonra söz alan Hüseyin Boyalık, şöyle dedi: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı onur savaşıyla AK Parti bugünlere geldi. Hizmetler mutluluğu getiriyor. AK Parti belediyesinin olduğu yerde; huzur, mutluluk ve güven var. Keşan’ı görüyorum. İlçe Başkanı olarak Keşan’ı hiç beğenmiyorum ama İpsala’ya gittiğimde AK Parti belediyesinin hizmetlerini gördüğümde insanların sevincini her zaman hissediyorum. Beyendik bunu 15 yıl boyunca hep hissetti. Yeni bir enerjiye ihtiyaç var. Nuran başkanımıza veda etmiyoruz, onun tecrübelerinden faydalanacağız. Geçmiş dönemlerde belediye başkanlığı yapmış Cemil Gülver ağabeyimizin oğlu Ferat Gülver bugün Beyendik’te aday adayı olması bizleri; onurlandırdı, umutlandırdı daha da hizmetlerin artacağı beklentisini arttırdı. Nuran Uslu başkanımıza hizmetleri için teşekkür ediyorum. Seçimlerden sonra Ferat ağabey ile onurlanacağız ve AK Parti’yi daha da büyüteceğiz. Beyendik’in yanına Keşan’ı da katacağız, Keşan’ı da AK Partili belediye yapacağız. Bunun için çalışacağız.” 

“FERAT BAŞKANIM ÇIKTIĞI BU YOLDA ÇOK CİDDİ MÜCADELELER VERDİ”

Programda son olarak Fatma Aksal söz aldı. 

Aksal, “Ferat başkanıma hayırlı olsun. Bugün Edirne genelinde ilk aday adaylığı açıklamasını yaptı. Nuran başkanımız hiçbir yere gitmiyor. Yapacak çok işimiz var. Önümüzde önemli bir seçim var.  Bugün Türkiye mazlumların umudu haline gelmiştir. Hepimizin üzerindeki sorumluluk günden güne artıyor. Cumhurbaşkanımız ülke için gece gündüz demeden çalışıyor. Çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Biz hizmet yerelde başlar diyoruz. Bugün Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmuşsa, İstanbul’da belediyecilikle başlayarak geldi. Bu yüzden yerele çok önem veriyor. Ferat başkanım çıktığı bu yolda çok ciddi mücadeleler verdi. İnşallah başka adaylarımız da çıkar. Kimsenin önünü kesmeyeceğiz. Nuran başkan çok erdemli davranarak, yeni insanlara yol açıyor. Siyasette bir sürü arkadaşımız mücadele veriyor. Makamda olmasak da görevler bitmez. Bugün buradan başlıyoruz. Tüm Edirne’mize hayırlı olsun. İnşallah durmak yok yola devam.” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 11.09.2018 09:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol