Bircan:

Desteklemeler ödenecek mi, ödenmeyecek mi?

Bircan:

Desteklemeler ödenecek mi, ödenmeyecek mi?

01 Haziran 2016 Çarşamba 11:27
Bircan:
 Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, AK Parti’nin “Desteklemeler yatırılmaya başladı” söylemine karşı çiftçilerin bankalardan eli boş döndüğünü açıklayarak, “Ayçiçeği desteği yatacak diye açıklama yapılıyor, çiftçimiz ilçeye gelip bankaya gidiyor, eli boş dönüyor. Bir an önce hangi tarihte desteklemelerin yatacağı doğru bir şekilde açıklanmalı.” diye konuştu.

Çiftçilere zaten hakkettiklerinin çok altında destekleme yapıldığını kaydeden Erdin Bircan, “AKP yandaşlarına teşvikleri çıkarırken, asıl desteklenmesi gereken çiftçilerimiz için gerektiğinin yarısı kadar bile bir destek yapmıyor. Üstelik bu yetersiz destekler için de verdikleri sözleri hiçbir zaman yerine getirmiyorlar.” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen’in de konu hakkında açıklama yaptığını belirterek, “Sayın Sezen destekleme kapsamında yağlı tohumlu bitkilere destekleme ödemelerinin başladığını belirtti. Ancak bankalara giden çiftçilerimiz elleri boş döndü. Rafet Sezen’in ödemeler başladı demesine karşın desteklerin hesaba yatmadığı ortaya çıktı.” dedi.

“Amacımız çiftçimizin hakkı olan desteklere bir an önce ulaşması. Yapılan açıklamalar ile umutlanan çiftçimiz hak ettikleri destekleri alamıyor.” diyen Bircan, bir an önce desteklemelerin hesaplara yatması gerektiğini ifade etti.

Rafet Sezen’in Edirne’de 18 bin 768 çiftçiye 64 milyon 298 bin TL ayçiçeği desteği ödenecek açıklamasını da hatırlatan Bircan, “-cekle, -cakla iş yürümez. Ne zaman ödenecek bu paralar?” diye sordu. Rafet Sezen’in açıklamasında Bakan ve Başbakana teşekkür etmesini de eleştiren Bircan, “Yatırılmayan destek için Bakana ve Başbakana teşekkür etmenin amacını da Sayın Sezen çiftçilerimize açıklasın” dedi.

 

Son Güncelleme: 01.06.2016 11:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol