Kutlama

Rafet Sezen, Çiftçiler Günü mesajı yayımladı

Kutlama

Rafet Sezen, Çiftçiler Günü mesajı yayımladı

14 Mayıs 2016 Cumartesi 00:33
Kutlama
 AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Sezen mesajında, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü 61 ülkeden 90’ın üstünde çiftçi örgütünü temsil eden Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu tarafından 1984 yılında Hindistan’da yapılan Genel Kurulda, çiftçilik mesleğine ve sorunlarına tüm dünyada farkındalığıarttırmak amacıyla 14 Mayısın Dünya Çiftçiler günü olarak kutlanması teklif edilmiş ve kabul edilmiştir.

Bu günde gerçekleştirilecek çeşitli faaliyetlerle dünyanın her tarafında tarımsal üretim yaparak, insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda üretimini gerçekleştiren çiftçilik mesleğinin toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması hedeflenmiştir. Toprağa her bakımdan hak ettiği değeri vermek zorundayız. Toprağı berekete dönüştüren çiftçiye bütün imkânları kullanarak sahip çıktık. Hükümetlerimiz döneminde asla çiftçiye, tarım sektörüne, üvey evlat muamelesi yapmadık.

Çiftçinin emeğini, çabasını, gayretini, fedakârlığını biz de olabildiğince, yatırımlarımızı çoğaltarak, desteklerimizi daha fazla bir noktaya getirerek onlara katkı sağlamak mecburiyetindeyiz. Bu topraklar üzerinde üretim yapan çiftçilerimizi destekliyoruz, desteklemeye devam edeceğiz.

Tarım sektöründe üretim ve verimliliğin artırılması, üretici gelirlerinin istikrara kavuşturulması, bu kesime yönelik teşviklerin rasyonel kullanılması şarttır. Ayrıca, tarım ürünlerinin dünya pazarlarına arzının teşvik edilmesi ve tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyalpolitikalar içinde ele alınması, tarımsal kalkınmada büyük yol almamızı sağlayacaktır.

Bu tarımsal kalkınma hedefleri çerçevesinde önemli adımlar attık ve çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. İnanıyorum ki, devletimizin yanı sıra sektörün tüm kesimlerinin de destek ve gayretiyle Türk tarımı günden güne özlediğimiz dinamizmi kazanacak ve güçlenecektir. Bu düşüncelerle Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyor, bol bereketlibir hasat dönemi diliyor, bütün çiftçilerimizi sevgiyle selamlıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Son Güncelleme: 14.05.2016 00:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol