BÜLENT SAYLAM

İnce, Ziraat odası meclisi oluştururken projesi olan delegelerin tercih edilmesini istedi.

Projesi hakkında bilgi veren İnce şunları söyledi: “1511.6 parsel 23.555 m2, 1511.12 parsel 55.294 m2 mera, 1511.14 parsel 20.996 m2, 1511.13 parsel 7.666 ham toprak, 1512.2 parsel 11.700 m2 otlakiye, 1519.1 parsel 89.529 belediyeye ait tarla, 1520.1 parsel 196.534 otlakiye parsellerinde Trakya kıvırcık koyun yetiştirme projesi olarak kullanılmaya uygundur. Toplulaştırma idaresi bu yerlerin bir bölümünü kamuya ait üretim için ayırmıştır.” 

TEŞVİKLER ALINABİLİR

Keşan Ziraat Odası, Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret Borsası’nın katılımı ile projenin teşvikler alınabileceğini kaydeden İnce, şöyle konuştu: “Keşan Ziraat Odası, Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret Borsası’nın katılımı ile alınacak teşviklerle küçükbaş koyun yetiştiriciliği yapılacak ve uygun yerler özel olarak günümüz koşullarında kullanılan küçükbaş hayvan üretimi için tasarlanmış çeşitli firmaların ürettiği çadır sistemleri ve personel için gezici, seyyar konteynerler ve sistemleri ile elektrik maliyetini minimuma indirerek faydalanacak. Ayrıca trafo elektrik giderlerine gerek kalmayacak. Yetiştirilecek koyunların dişileri damızlık olarak ayrılıp bakılacak, erkekler işletmenin genel giderleri için satılacak.”

ÜÇ YILDA KENDİ AYAKLARI ÜSTÜNDE DURABİLİR

Üç yılda işletmenin kendi ayakları üstünde durabileceğini belirten İnce, “İnanıyorum ki üç yılda işletme doğru insanların elinde yönetilirse kendi ayaklarının üstünde durabilir. Piyasada tutulan Trakya kıvırcığının ıslah edilerek bölge üreticisine önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi.

PROJESİ OLAN DELEGELER YÖNETİME GELMELİ

Projesi olan delegelerin Ziraat Odası yönetimine girmesi gerektiğini dile getiren Hüseyin İnceKeşan Büyük Cami Mahallesi ziraat odası delegesi olarak düşünülen projenin hayata geçmesi için çalışacağım. Meclisi oluştururken projesi olan delegelerin girmesi Keşan Ziraat Odası hak ettiği yere ulaştırmasını temenni ederim.” diye konuştu.