HABER MERKEZİ

Keşan’da günlerdir devam eden yardım ve destek çalışmaları kapsamında, Keşan halkı tarafından büyük bir duyarlılık gösterilerek toplanan 10’larca tır yardım malzemesi bölgeye sevk edilirken, bir yandan da belediye çalışanı olduğu tespit edilen 4 kadın personelin toplanan bu yardım malzemelerini çaldığı öne sürülmüş ve belediye disiplin kurulu tarafından tespit işlemi başlatılmıştı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yapılan tespit ve inceleme çalışmalarının ardından, yardım malzemelerini çalan 4 kadın personelin derhal iş akitlerinin sona erdirildiğini ve haklarında hukuki işlem başlatıldığını dile getirdi.

“KEŞAN BELEDİYESİ’NDE VİCDANSIZLARIN YERİ YOK”

Helvacıoğlu açıklamasında şunları kaydetti: “Keşan’ımızda tüm ülkemiz gibi tek yürek olup, deprem bölgeleri için kenetlenerek yardım ve destek konusunda yüreğini ortaya koymuştur. Fakat ifade etmekte bile zorlandığımız bir hadiseyi üzülerek öğrendik ve durumun incelenmesi için bu 4 personel hakkında inceleme başlattık. Akabinde de iddiaların doğruluğunun tespitini gerçekleştirdik ve derhal bu vicdan yoksunu kişilerin iş akitlerine son vererek haklarında hukuki işlem başlattık. Keşan Belediyesi’nde vicdansızların yeri yok, Keşan Belediyesi, özellikle toplumsal olaylarda son derece hassas olan ve toplum yararına olacak bir çok çalışmayı tüm personeli ile fedakarca yapan bir kurumdur.”

“SOSYAL MEDYADAKİ SİYASİ SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUZ”

Helvacıoğlu açıklamasının devamında, olayın sosyal medyadaki siyasi suçlama boyutuna da değinerek; “Sosyal medyada bazı kendini bilmezler, bu durumu yine siyasi malzeme yapma peşinde. Öncelikle cevap verirken bile üzülüyoruz ama iddia edildiği gibi bu kişiler dönemimizde işe giren kişiler değildir. Zaten bu işin dönemi, partisi ve ne zaman işe girdiğinin hiçbir önemi yok, hangi dönemde girerse girsin, hangi partili olursa olsun bu zaten affedilemezdi” dedi.

Helvacıoğlu açıklamasının sonunda, deprem bölgelerine ve depremzedelere Keşan Halkı ve Keşan Belediyesi olarak var güçleri ile destek vermeye devam edeceklerini belirtti.