Minik yürekler çevre duyarlılığıyla çarptı

“Yaz Kış Demeden, Çevreciyiz Gönülden”

Minik yürekler çevre duyarlılığıyla çarptı

“Yaz Kış Demeden, Çevreciyiz Gönülden”

27 Aralık 2012 Perşembe 01:06
Minik yürekler çevre duyarlılığıyla çarptı
 Keşan Cumhuriyet İlkokulu Çevre Koruma Kulübü öğrencileri, dün düzenledikleri bir yürüyüşle “çevre”ye dikkat çekti.

Saat 14.30 sıralarında okul önünden başlayan yürüyüşe, Cumhuriyet İlkokulu Çevre Koruma Kulübü üyesi 20 öğrenci katıldı. Ellerinde çeşitli duyuru ve afişler taşıyan öğrenciler, öğretmenleri Yasemin Çiçek ve Tülin Çiçek nezaretinde önce okul kapısında toplandı. Öğrenciler daha sonra çevre ile ilgili çeşitli sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Anafartalar Caddesi üzerinde bulunan esnafa afiş dağıtan öğrenciler, sırasıyla Keşan Öğretmenevi, Şehitlik Parkı, Belediye, Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gitti. Öğrenciler, güzergahları üzerinde bulunan esnafa ve ziyaret ettikleri yerlere de broşür dağıtmaya devam ettiler.

Yaklaşık bir saat kadar süren yürüyüşü, vatandaşlar ve esnaf ilgi ile izledi. Minik öğrencilerin çevre etkinliğine, Keşan Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri de eskort hizmeti vererek yardımcı oldu.

Çevreci öğrenciler yürüyüşleri sırasında, “Yaz Kış Demeden Çevreciyiz Gönülden”,Gençler Proje Üretecek Dünya Güzelleşecek”,Dünya Yalnız Bizim Değil”, “Gelecek Ellerimde” ve “Çöp Atmıyorum, Sen de Atma” seslenişlerinde bulunarak, bu sözlerin yazılı olduğupankartları taşıdılar.
Son Güncelleme: 27.12.2012 01:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol