Adı ile müsemma bir kişilik. Hasköy İlkokulu sonrası başlayan bilim ve sevgi yolculuğu. Bu yolculukta ilk durak Kepirtepe. Aldığın bilinç ve sorumluklarını yerine getirmek adına kominal düşünce yapısı harmanında ödünsüz savaşların.

Yaşamında onurlu dik duruş. Eğilip bükülmeden kazandıkların. Dik duruşundan asla ödün vermedin. Yürekli ve sürekli mücadele azmini yitirmedin. Bu özelliklerin seni çevrende saygın yaptı.

Evet Muhterem,

Adın sözcük olarak ne içeriyorsa sen de oydun. Ancak bu içerik dışarıya saygılı insanları ayırımsız seven sayan bir şekilde yansıyordu. Zaten Hasköy İlkokulu sonrası başlayan yolculuğun bilim ve sevgiye aitti.

Mesleki örgütlenme süreçlerindeki ilkeli duruşun ve emeğin sevgi, saygı ve bilimle yoğrulduğu için belleklerde kalacaktır.

Asrın belası Corona nedeniyle son kez “kavaklar” üzerine konuştuğumuzu anımsıyorum. Evet, Kavaklar ve Hasköy sohbetimiz sonrası hazırlamakta odluğum yazı üzerinde konuşma temennisiyle esenlenmiştik.

Sonrasını anımsamak istemiyorum. Telefonda bana rahtsızlığını söylemiştin yüreklice. Bu hastalık seni bizden fizikman aldı.

Ancak senin saygılı tevazu sahibi özelliğin seni bu dünyada saygıdeğer ve sayılan kıldı.

Mesleki örgütlenme zorlukları, 12 Eylül faşizminin çağdışı baskıcı uygulamaları, işkence, zindan, mahkeme koridorları seni bilim ve sevgi yolundan koparamadı.

Anılarda yaşam başlıyor senin için. Fizik olarak aramızda olmayacaksın ama saygılı, sevecen, bilim ve sevgi özelliklerin adınla birlikte fiziksel yaşından çok yaşayacaksın.

Devrin daim olsun… Yıldızlar üzerine yağsın.