HABER FOTO: BÜLENT SAYLAM

Saat 10.00 sıralarında gerçekleştirilen toplantıda gündemdeki maddelere geçildi.

Açılış ve yoklamanın ardından Divan heyetinin seçime geçildi. Divan başkanı Gaziosmanpaşa eski belediye başkanı Dr. İsmail Rüstemoğlu, divan üyeleri, Yusuf Uzdilli, genel merkez yönetim kurulu üyesi Selen Beyli seçildi. Divan kurulunun seçiminden sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz ve depremde hayatını kaybedenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Saygı duruşunun ardından yönetim kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu raporunun okunması ve ibrası gerçekleştirildi. Tahmini bütçenin ardından tek listeyle girilen seçimde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Keşan Şubesi başkanlığına Ayhan Beyli tekrar seçildi. 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Keşan Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri:

Yusuf Uzdilli, Türkay Gümülcineli, Fatma Chasan Çirozlar, Muharrem Çirozlar, İsmail Şapçı, Cem İrcan.

Denetim Kurulu Üyeleri:

Yakup Balcı, Selahattin Seven, Mehmet Hüseyin.

Disiplin Kurulu Üyeleri:

İsmail Beyli, Ferruh Bozkurt, Serdar Uzdilli.

Beyli, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Keşan Şubesinin üye sayısının artması gerektiğini dile getirerek şunları söyledi: “Biz Batı Trakya Türkleri olarak bu derneğin daha da genişlemesini istiyoruz. Üyelerimizin çocuklarının da derneğimize üye olmasını istiyoruz. Sizler yokluk mücadelesi görmüşsünüz Batı Trakya’yı bırakıp Türkiye’ye gelmişsiniz. Sıfırdan bir hayat kurmuşsunuz. Çocuklarınıza bunları aktarmanızı istiyoruz. ”

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Küçük de ülke olarak zor bir dönem geçirdiklerini dile getirerek şöyle konuştu: “Depremde ölenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara şifa diliyorum. Yardıma gelen yabancı ülkeler ve insanımıza teşekkür ediyorum. Ayhan Başkan çok çalıştı. Vakit harcıyor, mücadele ediyor. Böyle sıkıntılı bir dönemde kenetlenmek çok güzel bir şey. Ben Yunan devletine teşekkür etmek istiyorum. Batı Trakya’da yaşayan Türk Soydaşlarımızın Lozan Antlaşmasından gelen haklarının iadesi konusunda da aynı hassasiyeti göstermelerini diliyorum. Genel Kurulumuz hayırlı olsun.”

Dilek ve temennilerde konuşan dernek üyesi Keşan Belediyesi Meclis Üyesi Yüksel Alioğlu da şunları söyledi: “Genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Bu acı günde ülkemizin morali bozuk, ülkemize başsağlığı diliyorum. Yaraları sarma zamanı. En kısa zamanda ülkemizin ayağa kalkmasını diliyorum.”

Dilek ve temennilerin ardından toplantıya katılan dernek üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.