ERDOĞAN DEMİR

Dün Deniz Lounge’de düzenlenen kahvaltıya CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek ve yönetim kurulu üyeleri ile CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır ve partili kadınlar ile CHP Edirne Milletvekili Aday Adayları Nilüfer Erk Oğuz, Mustafa Bezbaş, Recep Pekcan, Ufuk Kanışkan ve Olgu Karataşoğlu katıldı.

Kahvaltıya yaklaşık 200 kadın katıldı.

Keşan Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır, katılanlara hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi. “Değerli ilçe başkanım, il genel meclisi üyesi arkadaşlarım, çok değerli partili kadın arkadaşlarım ve sevgili milletvekili aday adayı arkadaşlarımız, biliyorsunuz ki ülkemiz çok büyük bir afet yaşadı. Depremde kaybettiğimiz canlara Allah’tan rahmet, geride kalanlara ve tüm halkımıza geçmiş olsun diyoruz. Deprem gerçeğini bilip buna uygun denetimli binalar yapılması gerektiğini, bunun bir kader olmadığını dile getirmek istiyoruz.

Bugün 8 Mart, emekçi, direnen kadınlarımızı, çocuk gelinlerimizi, okutulmayan kız çocuklarımızı ve daha nicelerini bir kez daha anıyoruz. Kıymetli yol arkadaşlarım sizlerinde bildiği gibi , siyaset; toplum kurallarını belirler. Dolayısıyla biz kadınlar siyasetle ne kadar ilgilenirsek bu kurallarını belirlenmesinde o kadar çok söz sahibi oluruz. Yani sağlık sistemimizden nasıl yararlanacağımız, çocuklarımızın  nasıl bir eğitim sisteminde yetişecekleri, ekonominin nasıl yönetileceği ve yasalar gibi tüm toplumsal kurallar siyaset eliyle düzenleniyor. Bizler de kadınlar olarak bu konuda duyarlı olmalıyız. 

Tüm bu duygu ve düşünceler bizi içinden geçtiğimiz süreçte daha da fazla birlik beraberlik içinde ve kararlılıkla mücadeleye yönlendirmeli. Çünkü unutmayın; kadınlar birlik olsa dünyayı yerinden oynatır. 

Kadın Ailedir, Kadın üretendir. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Bizimle olduğunuz için çok teşekkürler, afiyet olsun.”