HABER MERKEZİ

Kaymakamlık ve Enez Belediye Başkanlığı’nın müşterek çalışması ile toplanan 2 kamyon yardım malzemesinin yanı sıra henüz kurulalı çok kısa bir süre geçmesine rağmen Enez Çataltepe Dayanışma Derneği de afet bölgesine bir kamyon odun gönderdi. Derneğin bu çabası takdirle karşılandı. Çataltepe Halkı ayrıca Kaymakamlık ve Belediye’nin kampanyasına da katkı verdi.

Ayrıca İlçe çapında yürütülen besi yemi kampanyasına da Dernek tarafından 5 tona yakın katkı toplandı. Kaymakamlıkça Enez’den 40-50 ton besi yemi toplama hedefi belirlendi.

Enez’in Afet Bölgesi’ndeki hizmet alanı Elbistan olarak belirlendiği için yardımlar ve odunlar bu bölgeye yönlendirildi. Enez Kaymakamı Cafer Ekinci de Edirne Valisi Hüseyin Kırbıyık ile birlikte Elbistan’da yardım ve kurtarma çalışmalarını koordine ediyor.

Alınan bilgiye göre Enez’de de Belediye ve Kaymakamlığın ortaklaşa sürdürdükleri yardım toplama çalışmaları devam ediyor. Her gün saat 08.30-17.00 arasında bağış ve yardım toplama yeri olan eski Tarım İlçe Müdürlüğü bağışçılara açık tutuluyor.