Haber Sorumlumuz Erdoğan Demir, dün ilk olarak İspat Cami Mahalle Muhtarı Mustafa Özkul’u ziyaret etti.

MEHMET AYTAÇ

Gazetemiz Haber Sorumlusu Erdoğan Demir ilk olarak dün İspat Cami Mahalle Muhtarı Mustafa Özkul’u makamında ziyaret ederek kendisi ile ilk röportajı gerçekleştirdi.

Özkul, Demir’in sorularını cevaplandırarak, yapılan çalışmaları anlattı ve 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı.

İşte Özkul ile gerçekleşen röportaj;

Demir: Sayın Muhtarım bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Özkul: “Ben Keşan Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevinden 1995 yılında emekli oldum. Kısa bir emeklilik hayatım oldu. 2004 yılında yerel seçimler öncesi mahalle halkından gelen taleplerle İspat Cami Mahalle Muhtarlığı’na aday oldum.2004 yılında muhtarlığı kazandım ve 2009, 2014 ve 2019 seçimlerini de kazanarak 4.dönemden bu yana muhtarlık görevimi sürdürüyorum. 19.5 yıldan bu yana mahalle muhtarı olarak hizmet vermekteyim.”

Demir: 2024 seçimlerinde yeniden İspat Cami Mahalle Muhtarlığı’na aday olmayı düşünüyor musunuz?

Özkul: “2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde de mahalle muhtarlığına adayım. Takdir halkımızındır. Elimizden geldiğince mahalle halkına hatta Keşan halkına hizmet etmeye özen gösterdim. Gösterdiğim özen yeni dönemde de aynen devam edecektir. Mahallemizdeki hizmeti bir süre Çocuk Parkı’ndaki hizmet binamızda gerçekleştirdim. Orada 9 yıl hizmet yaptım, şu anda da 3.yılımızı bu binamızda sürdürüyoruz. Bu yeni binamızdan mahallemiz de çok mutlu. Ben de bu hizmeti bu binada vermekten memnunum. Daha uygun bir yere sahip oldum. Vatandaş bu binaya daha kolay ulaşıyor.”

Demir: Mahallenizin sorunları nelerdir? Yerel yönetimle diyaloğunuz nasıldır?

Özkul: “Adli vaka olarak çok az sorunlar yaşıyoruz, sorunlar tabi tam sıfıra inmez. Ama sıfır aşamasında, o konuda bir rahatlığımız var. Gerek geçmiş dönemlerde gerek bu dönemde başlatılmış bir hizmet vardı. Metruk binaların yıkımı konusu. Gerek Özcan,  gerek Helvacıoğlu döneminde gerekli birimleri bu rahatsızlığımızı dile getirdiğimizde ilgilenildi ve gereken yapıldı. Bu binalarda içki içenlerden, kötü amaçlı kullananlardan bahsediliyor. Ben görmüş değilim ama bize gelen konular bu doğrultuda, tehlikeli olup yıkılacak olan binalar var. Şu anda da var, bunları yetkili birimlere bildirdik. Mahallemizde maddi ve manevi ihtiyaç sahibi kişiler var. Onları da devletimizin kurduğu birimlere bildirip sorunlarını çözmeye özen gösteriyoruz ve özen göstermeye devam edeceğim. Belediye hizmetlerini mahallemizde yeteri kadar aldığımız kanısındayım. Tabi ufak tefek aksamalar olacaktır, olmaması mümkün değil.”