Bostancı: “Enez cazibe merkezi haline geldi”

HABER MERKEZİ

Bostancı: “Enez cazibe merkezi haline geldi”

HABER MERKEZİ

04 Şubat 2017 Cumartesi 15:34
Bostancı: “Enez cazibe merkezi haline geldi”

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı yaptığı açıklamada “Enez cazibe merkezi haline geldi” dedi.

Bostancı, kendilerinden önce iş yapan esnafın belediye ile iş yapmak istemekten kaçındığını, şimdi ise belediyeye iş yapmak için sıraya girdiğini iddia ederken “Artık 5-10 bin rakamlar bize çerez gibi geldi. Gelir kaynaklarımızı arttırdık. Taş fabrikamızı kurduk. 10.5 TL ücretle çeşitli il ve ilçelere taş satar hale geldik. Tırlarımız 2-3 tane yollarda  yerlerine teslim ediyoruz. Yaptığımız projelerde hükümetimizden her türlü desteği alıyoruz. 60 milyon liralık (Trilyon) borçla aldığımız belediyeyi bugün 45 milyon liraya düşürdük. Borçlarımızı yapılandırdık. Periyodik bir şekilde ödüyoruz.” şeklinde konuştu.

Bostancı konuyla ilgili şunları söyledi:

ÇÖPLÜĞÜ ISLAH EDİYORUZ

Enez Belediyesi çöplüğünün olduğu yeri ıslah ediyoruz. Kendi imkanlarımızla yaptığımız çalışmalar sonucu burayı mesire yeri haline getireceğiz.  Milyarlarca bedelin ödenmesi gerekirken bu işin yapımını aldığımız araçlarla kendimiz yapıyoruz. Birde üzerine çıkan kil ve kumu değerlendirerek gelir elde ediyoruz.

ENEZ'E DOĞALGAZ GELİYOR

Enez’e doğalgaz gelmesi için karar çıktı. Enez'de 7 bin konut var. Biz buna hazırız. Burada yeterli potansiyel var. Umarım 2-3 yıl içinde bu da gerçekleşecek

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ GERÇEKLEŞECEK

Gelen talep üzerine TOKİ Sosyal Konut Projesinin de gerçekleşecek bini aşkın TOKİ konutları sosyal projesi için belediyemize talep var.  Bu projede en kısa sürede hayata geçirilecek

ENEZ AV ve BALIK FESTİVALİ YAPILACAK

Bu yıl Av ve Balık Festival 7-8-9 Temmuz 2017 tarihlerinde arasında yapılacak. Belediyemize her ne kadar külfet getirse de tarih, turizm ve doğal güzellikleri tanıtım açısından katkısı büyüktür. Kültür ve panel ağırlıklı bir festival yapacağız.

5 YILDIZLI HOTEL YAPACAKLARI BEKLİYORUZ

Şu an sahilimizde 700 konut için ruhsat müracaatı var. Sahilimiz hızla gelişiyor. 5 yıldızlı hotel yapacak yatırımcı ve girişimcilerimize her türlü yardımı ve desteği yapmaya hazırız.

Son Güncelleme: 06.02.2017 00:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol