Doğa yürüyüşü

DOÇEK Turizm Haftası yürüyüşündeydi

Doğa yürüyüşü

DOÇEK Turizm Haftası yürüyüşündeydi

21 Nisan 2015 Salı 08:21
312 Okunma
Doğa yürüyüşü
 Keşan DOÇEK bu yıl 39. Turizm Haftası Kutlamaları nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) ile birlikte Dişbudak-Mecidiye güzergâhında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Turizm Haftası nedeniyle yapılan doğa yürüyüşü Dişbudak Köyünden başladı ve son günlerde “Taş Ocağı İstemiyoruz” protestolarıyla sık sık gündeme gelen Kartalkaya mevkiinde devam ederek Mecidiye Köyünde sona erdi.

Doğa yürüyüşüne İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Zaim Bosnalı ve Şube Müdürü Ayşe Aynur Erbek ile birlikte 72 kişi katıldı.

Oldukça serin geçen bir günde yürüyüşçüler bölgemizin en güzel coğrafyalarından olan Dişbudak-Mecidiye arasındaki görsel zenginliği doyasıya yaşadı. Dere ve küçük şelalelerin içinden geçen grup yaklaşık 20 km’ye varan yürüyüşlerini Mecidiye beldesinde bitirirken, yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Keşan DOÇEK Genel Sekreteri Nail Özkan, bölgemizin bir eko-turizm cenneti olduğunu vurguladı ve doğayı seven herkesin doğa yürüyüşü faaliyetlerine katılabileceğini, derneğimizin bölge halkına doğa sporlarını sevdirmek için çalışmalar yaptığını söyledi.
Son Güncelleme: 21.04.2015 08:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol