ESTAB’dan dezenfektan standı desteği

ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği), Keşan, İpsala, Enez Belediyelerine, ilçe merkezleri ve sahillerde bulunan tüm konaklama işletmelerine dezenfekte standı, maske ve tematik turizm haritası dağıtımı gerçekleştirdi. 

ESTAB’dan dezenfektan standı desteği

ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği), Keşan, İpsala, Enez Belediyelerine, ilçe merkezleri ve sahillerde bulunan tüm konaklama işletmelerine dezenfekte standı, maske ve tematik turizm haritası dağıtımı gerçekleştirdi. 

Medya Keşan
Medya Keşan
04 Haziran 2020 Perşembe 11:48
ESTAB’dan dezenfektan standı desteği

AYGÜL KONAR

ESTAB Birlik Başkanı Süleyman Paçaman, Yaz sezonu yaklaştığından bölgemizde ciddi bir nüfus artışı beklenmektedir. Bölgemize gelen misafirlerimizin kendilerini daha güvende hissetmeleri açısından, birliğimize üye olan Belediyeler, oteller ve diğer kurumlar için el dezenfektan stantları yaptırdık. Yaptırmış olduğumuz stantların üzerinde koronavirüse karşı dikkat edilmesi gereken 14 kural yer almaktadır. Keşan, İpsala, Enez Belediyelerine, ilçe merkezleri ve sahillerde bulunan tüm konaklama işletmelerine arınık standı dağıtımını tamamladık. Stantların yanında maske ve tematik turizm haritası dağıtımı gerçekleştirdik” dedi.

“COVID-19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ÖNLEMLERİN UYGULANDIĞI BİR TURİZM SEZONU GEÇİRECEĞİZ”

Küresel sorun haline gelen ve tüm dünyada kırmızı alarm verdiren ölümcül koronavirüs (Covıd-19) salgını sebebiyle konaklama tesislerinde geniş önlemlerin alınmasına ihtiyaç oluştuğunu, tüm dünyada el dezenfektanı ve anti-bakteriyel ürünlere ihtiyaç olduğu bugünlerde, enfekte olma korkusunun birçok insanı etkisi altına aldığını ifade eden Süleyman Paçaman, şunları söyledi: “Yaz sezonu yaklaştığından bölgemizde ciddi bir nüfus artışı beklenmektedir. Bölgemize gelen misafirlerimizin kendilerini daha güvende hissetmeleri açısından, birliğimize üye olan Belediyeler, oteller ve diğer kurumlar için el dezenfektan stantları yaptırdık. Yaptırmış olduğumuz stantların üzerinde koronavirüse karşı dikkat edilmesi gereken 14 kural yer almaktadır. Keşan, İpsala, Enez Belediyelerine, ilçe merkezleri ve sahillerde bulunan tüm konaklama işletmelerine arınık standı dağıtımını tamamladık. Stantların yanında maske ve tematik turizm haritası dağıtımı gerçekleştirdik. Bu yaz Covid-19 ile mücadele kapsamında önlemlerin uygulandığı bir turizm sezonu geçireceğiz.” 

“KEŞAN VE ENEZ BÖLGESİNDE BU YAZ HAREKETLİ BİR SEZON BEKLENTİMİZ VAR”

Güney Ege ve Akdeniz’de bulunan turizm yerleşkelerine göre bölgeyi daha şanslı gördüğünü söyleyen Paçaman, “Virüs tedbirlerinden dolayı ülke genelinde vatandaşlarımızın küçük konaklama işletmeleri olan, kırsal alanları fazla, denize kıyısı olan (havuz yasağından dolayı) ve yaşadığı şehre yakın mesafedeki bölgeleri tercih edeceklerini tahmin ediyoruz. İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli ve Bursa gibi büyükşehirlere yakınlığımız tercih sebebi olabilir. Bu anlamda Keşan ve Enez bölgesinde bu yaz hareketli bir sezon beklentimiz var. Tahminlerimiz doğru çıkarsa turizmin bölge ekonomisine olumlu katkıları olabilir. Bu durumun vereceği olumlu katkıların yanında, virüsün bölgemizde yayılmasını önlemeye yönelik alacağımız tedbirler de büyük önem taşıyor. Başta mahalli idareler olmak üzere; STK’lar, konaklama işletmelerimiz ve turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm esnafımıza büyük sorumluluk düşüyor. Bölge esnafımız karamsar ve endişeli olmasın. ESTAB başkanlığı ve meclisi olarak bölgemizdeki kurum ve kuruluşlar ile beraber tüm gayretimizle esnafımızın ve halkımızın refahı için, her anlamda çok daha güzel bir yaz sezonu geçirebilmek için çalışacağız. Gelecek güzel günler için, el hijyeni, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymamız büyük önem taşıyor. Uzun bir aranın ardından kepenk açan tüm esnafımıza hayırlı işler ve bol kazançlar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol