Bütün Keşan olarak omuz omuza Milli Takımımıza destek olalım

Türk Milli Takımı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Gürcistan, Portekiz ve Çekya’nın bulunduğu grupta Portekiz’in ardından 6 puan ve averajla grubu 2.sırada bitirerek 16 takım arasına kaldı.
A Milli Takımımız’ın oynadığı maçları Keşan Belediyesi’de Cennet Bahçesi, Cumhuriyet Meydanı ve Şehitlik Parkı yanındaki alanlara kurduğu dev ekranla Keşanlılarla buluşturdu.
Portekiz maçını Keşan Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde, Çekya maçını Cumhuriyet Meydanı’nda ve gruptan çıkarak Avusturya ile oynadığımız çeyrek final mücadelesini ise Şehitlik Parkı yanındaki alana kurduğu dev ekranla buluşturan Keşan Belediyesi’ne öncelikle bir teşekkür ediyoruz.
Bu maçlarda  Keşan Belediyesi’nin eksiklerinden bir tanesi de maçın izlendiği alana sandalye konulmaması ve milli maça gelen Keşanlılara bir Türk Bayrağı dağıtılamaması idi. Yine de buna rağmen Keşanlıların bu milli duygu konusunda birliktelik sağlaması için bu önemli bir konuydu ve bir kez daha Keşan Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. 
Portekiz maçında Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Meriç maçı izlerken, Çekya ve Avusturya maçlarında Keşan Belediyesi’ni temsil eden kimsenin de olmadığı gözlerden kaçmadı.
6 Temmuz Cumartesi günü Hollanda ile yarı finale kalabilmek için karşılaşacak olan A Milli Takımımızın maçı yine Kelşan Belediyesi tarafından kurulacak dev ekranda Keşanlılarla buluşturulacaktır.
Ben bu maç için Keşan Belediyesi’ne önemli bir çağrıda bulunuyorum.
Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan, gelin bu maçı Keşan’ın futbol mabedi olan Keşan Atatürk Stadı’nda yayınlayalım ve maç girişinde de maçı izlemeye gelen herkese Türk Bayrağı dağıtalım. 
Ayrıca bu karar alındığı takdirde Keşan’ın Çamlıkent, Yeni Mahalle ve Atatürk Parkı’ndan da Belediye otobüsleri ile maça gelmek isteyen vatandaşları Keşan Atatürk Stadı’na taşıyalım.
Ben Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın bu çağrıma kulak vereceğini ve oynayacağımız Hollanda maçını da kazanarak, bundan sonraki maç yayınlarını da Keşan Atatürk Stadı’nda yapma konusuna olumlu bakacağını düşünüyorum.
Haydi sayın başkanım Keşanlılar daha rahat bir maç izlesin ve Türk Milli Takımı’na ellerindeki Türk Bayrakları ile desteğini versin. 
Bence Türkiye’de bildiğim kadarıyla sizin de vereceğiniz kararla bir statta yapılacak ilk organizasyon olması nedeniyle de Türkiye’de de ses getireceğine inanıyorum, Keşanlılar Futbolun mabedi olan Keşan Atatürk Stadı’nda Hollanda karşısında takımımıza destek vereceklerdir. 
Türk Milli Takımımızı bir kez daha kutluyor, Hollanda maçını da kazanarak yarı finale ismimizi yazdırmalarını bekliyoruz.
Bu arada Keşan’ın bütün dinamikleri ile Keşan Atatürk Stadı’nda, Keşan Kaymakamlığımız, siyasi partilerimiz, STK’lar, muhtarlıklar, oda, dernek Keşanlı sporseverler ile omuz omuza bu tarihi maçı beraber izlemeleri de benim en büyük arzum.
Zaman zaman Medya Keşan’da yazdığım “Keşan için birlik olalım” içerikli  yazılarım ile Keşan’da bunu başaramadım ise de Hollanda maçında bunu da göreceğime yürekten inanıyorum.
Bundan sonraki son söz Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan ve tüm belediye meclis üyelerindedir.
Keşan sizden bu mutlu haberi bekliyor sayın başkanım haberiniz ola.