HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Saat 20.30 sıralarında, Sevim Yenice Konferans Salonu’nda başlayan etkinliğe TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz, AK Parti Keşan Parti Keşan Gençlik Kolları Başkanı Beril Üğdül, partililer ve gençler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını AK Parti Keşan Parti Keşan Gençlik Kolları Başkanı Beril Üğdül yaptı.

AMAÇ BAYRAĞI İNDİRMEMEK, EZANI DİNDİRMEMEK

Beril Üğdül, son 40 yıldır gençlerin siyasette aktif rol oynamasını istemeyen ve nifak sokmak isteyenlerin 1970’lerde komünist, kapitalist olarak, 1980’lerde sağcı, solcu olarak, 1990’larda Kürt, Türk olarak ve 2000’lerde x ve y kuşağı olarak 2’ye ayırdıklarını belirterek, “Oyun aynı oyun ancak oyuncular farklı. Gençler, tarihinizi bilmek zorundasınız ki bir tarih yazabilelim. Dolayısıyla bu oyunlara bir piyon olmak değil, oyunun strateji eli olmak bizlerin elinde. O yüzden bol bol araştıralım. Meselenin bayrak meselesi olduğunu bilerek araştıralım. Bizler Malazgirt zaferinde, İstanbul’un fethinde, Çanakkale zaferinde ya da kurtuluş mücadelesinde dökülen milyonlarca kan için kırmızıya borcumuz var. Atalarımızın mirası olarak değil, çocuklarımızın emaneti olarak gördüğümüz bu cennet vatana borcumuz var. Amaç bayrağı indirmemek, ezanı dindirmemek. Sancağı verilen yerden daima ileriye taşımak” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ GENÇLERE ÖZGÜVEN KAZANDIRDI

AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz, gençlere ulaşma amacında olduklarını ifade ederek, “Bu demokrasi serüveni cumhurbaşkanımızın gençlere kazandırdığı bir özgüvenle birlikte gençleri siyasette ilk 11’de sahaya çıkarmak. Gençlere siyasette yer vermek liderliğin şiarındandır. Bunu herkes başaramaz, bunu herkes yapamaz. Bugün 3 Aralık’ı bekleyin diye Kemal Kılıçdaroğlu bir sanki cumhurbaşkanı adayını açıklayacakmış gibi bir gösteri yaptı. Baktık, kendine danışman diye atadığı, bulduğu başdanışmanları telekonferans yöntemiyle, yani milletin ayağına gelemeye tenezzül bile etmeyen adamları gelip bizim başımıza yönetici diye tanıttılar. Bir vizyon yok, bir misyon yok, hiçbir şey yok. Bugün cumhurbaşkanımız Şanlıurfa’da 110 bin kişinin karşısında bir şov yaptı. Çünkü meydanların dilini bilen bir liderimiz var. Bizim içimizden çıkan bir lider var. Cumhurbaşkanımız gençlere özgüven kazandırdı” diye konuştu.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BAŞIMIZDAN EKSİK OLMASIN

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise başta Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil ettiğini kaydederek, şunları söyledi: “20 yıl önce de ilk oyum Erdoğan’aydı. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. ‘20 yıl oldu yeter artık diyorlar’ Daha yeni başladık neyin yeteri? Allah’ın izniyle gümbür gümbür yeni başlıyoruz. Evlatlarımıza, vatanımıza borcumuz var. AK Parti demek dertlenmek demek, AK Parti demek sorunları çözmek demek. AK Parti demek gelecek demek, vatan demek, millet demek. AK Parti demek bu milletin bekası demek. O yüzden 2023’te biz birbirimizin elini bırakmadığımız sürece Allah’ın izniyle bu iş bitmiştir. Durmak yok yola devam. Gözümüzün nuru gençler, biz bir takımız. Ben Keşan’la gurur duyuyorum. Keşan’da bir AK Parti belediyesini yönettiğim için bunu gururla söylüyorum. Edirne’nin gururu Keşan. Neden? Biriz, beraberiz. Biz Keşan Belediyesi olarak Türkiye’de takip eden değil, takip edilen bir belediye olmaya başladık. Boyumuzdan büyük işler yapıyoruz. Benim rol modelim Recep Tayyip Erdoğan. Örnek olmaya çalışıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan, başımızdan eksik olmasın.”

İNANIYORUM Kİ KEŞAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A SAHİP ÇIKACAK

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç da, gençlerle bir arada olmanın kendilerine umut ve güç verdiğini belirterek, “Biz Türkiye’yi 20 yıldır kalkındırmanın, muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmanın, bu ülkeye yatırım, istihdam, ihracat ve cari fazlayla büyütmenin derdinde olan siyasi par hareketiz. Türkiye’yi, Türkiye yüzyılına hazırlamak için gayret gösteriyoruz. Türkiye yüzyılının baş aktörleri gençler olacak. Onun için her fırsatta sizinle bir araya gelmeye çalışıyoruz, gençlerle yol arkadaşlığı yapmaya çalışıyoruz. Her zaman olduğu gibi bugünde, yarında beraber yan yana olacağız. İktidara geldiğimizde seçilme yaşı 30’du. Burada vizyon ortaya koydu sayın cumhurbaşkanımız. Önce 25’e, sonra 18’e indirdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, iktidara geldiğinden beri vizyon siyasetiyle çok büyük işlere imza attı. Her seçim önemlidir. Ama gençlerimiz için ilk defa oy kullandıkları seçimler daha önemlidir. Bugün burada bir kampanya başlatıyoruz. ‘İlk oyum Erdoğan’a, ilk oyum AK Parti’ye’ adını verdiğimiz kampanyaya Keşan’da başlıyoruz. Emek veren gayret gösteren arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki Keşan Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacak” dedi.

BU ÜLKENİN AYDINLIK YÜZÜ GENÇLER

Fatma Aksal, hedeflerinin gençler olduğunu belirterek, “Bizim mücadelemiz gençler. Bakın bugün Sayın Cumhurbaşkanımız 68 yaşında. Programlarını takip ediyorsunuz. Bir bakıyorsunuz yurt dışında, bir bakıyorsunuz Ankara’da, bir bakıyorsunuz vatanın bir köşesinde. Bugün Şanlıurfa’daydı. Her gittiği yerde de mutlaka gençlerle buluşuyor. Neden? Çünkü bu ülkenin geleceği gençler. Her zamanda gençler olmuş. Biz, Fatih Sultan Mehmet Han’ın doğduğu bir şehirde yaşıyorsunuz. Fatih Sultan Mehmet Han, İstanbul’u fethettiğinde 27 yaşındaydı. Çanakkale’de yine gençler vardı. 15 yaşında gençler cepheye koştular. O z kuşağı, x kuşağı dediğimiz gençler 15 Temmuz’da tarih yazdılar. Tankların önüne ilk önce gençler koştular. Biz gençlerimizi, x kuşağı, z kuşağı y kuşağı diye sınıflandırmıyoruz. Ne diyor Sayın Cumhurbaşkanımız? ‘Gençlerimiz bizim Teknofest kuşağımız’ Savunma Sanayi’mizi yüzde 7’lerden, yüzde 70’lere getirdik. O dünyanın gıptayla baktığı İHA’lar, SİHA’lar hemen yanı başımızda. Bizim geleceğimiz gençler. Bu ülkenin aydınlık yüzü gençler. Türkiye yüzyılı da, gençlerin yüzyılı olacak” diye konuştu.   

MECLİSTE ÇOK GENÇ MİLLETVEKİLLERİMİZ VAR

AK Parti’nin gençlere yönelik birçok yenilik getirdiğini dile getiren Aksal, “AK Parti iktidara geldiğinde seçilme yaşı 30’du. Şimdi 18. Bu nedir biliyor musunuz? Biz gençlere güveniyoruz demektir. Bizim mecliste çok genç milletvekillerimiz var. İnşallah önümüzdeki dönem sayıları daha da artar. İlk oyum Erdoğan’a, ilk oyum AK Parti’ye. İnşallah önümüzdeki süreçte ilk oyunu AK Parti’ye verecek, ilk oyunu Erdoğan’a verecek gençleri ben buradan tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN BİR BAKIYORSUNUZ DANIŞMANLARI AMERİKA’DAN, ALMANYA’DAN

Fatma Aksal, konuşmasında 6’lı masayı da eleştirterek, “Bakıyorsunuz 6’lı masaya. 7’nci bir ayağı varda ondan utanıyorlar. Onu ortaya çıkarmıyorlar. Gerçi 6’lı masada da ne olduğu belli değil. Bugün Muharrem İnce Keşan’daydı ve 6’lı masanın ne olduğunu buradan bütün Türkiye’ye anlattı. Bugün Kılıçdaroğlu ekonomi programlarını açıklayacaklarını söyledi. Yerli ve milli olması gereken Kılıçdaroğlu’nun bir bakıyorsunuz danışmanları Amerika’dan, Almanya’dan. Zahmet edip Türkiye’ye bile gelmiyorlar. Video konferansla bağlanıyorlar. Biz kendi insanımıza güveniyoruz. Biz teknoloji olarak da, yerli ve milli teknoloji hamlesi diyoruz. Gençlerimize de güveniyoruz. Gençler birçoğunuz AK Parti iktidara geldiğinde doğmamıştınız bile. O günleri bilmiyorsunuz. Ama yerel belediyecilik anlamında AK Parti öncesinin ne olduğunu görmek istiyorsanız Edirne’ye gitmeniz yeterli. Hala maalesef Osmanlı’ya yaklaşık 1 asır başkentlik yapmış şehirlerin sultanı, sultanların şehri Edirne’miz hala çöp, çukur, çamur içinde. Hiç kimsenin birlik ve beraberliğimizin bozmasına fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Program, gençlerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.