MEHMET AYTAÇ

Keşan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 21 Aralık 2022 Perşembe günü Aile Eğitim Programı kapsamında Keşan Gençlik ve Spor Merkezi kursiyerlerine Psikolog İrem Çetintaş tarafından  “Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma” konusunda eğitim verildi. Eğitimde; madde bağımlılığının ne olduğu, kimlerin risk altında olduğu, madde bağımlılığından korunma yöntemleri gibi konular ele alındı.

23 Aralık 2022 Cuma günü Keşan İlçe Müftülüğü’ne bağlı Karaağaç Camii Kuran Kursu kursiyerlerine ‘Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele’ ve ‘Bilinçli Medya Kullanımı ve Medyayı Tanımak’  konulu eğitim verildi. Eğitimde;  kadına yönelik şiddetin boyutları ve türleri, şiddetin doğurduğu sonuçlar ve şiddet gören kadının başvurabileceği kurum ve kuruluşlar ve KADES hakkında bilgilendirme yapılarak,  medya, medyayı tanımak, internet kullanımının gerektiği kadar yapılması, sanal bağımlılığın önlenmesi ve medyanın, televizyonun, internetin zararlarından ailelerin ve çocukların korunmasını konularına ele alındı. Eğitim,  Keşan Sosyal Hizmet Merkezinde görevli Psikolog Serap Deniz ve Öğretmen Seda Azamak tarafından gerçekleştirildi.

Aynı gün Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Toplantı Salonu’nda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Hizmet Modüllerinden yararlanan kadınlara; “Anne Sütü ve Emzirme” konulu eğitim düzenlendi. Eğitimler, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.