BÜLENT SAYLAM

Geçen Cuma günü okulu ziyaret eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, okul yönetimi ve öğrencilere bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

SANDIKTAN ‘KÖPÜK’ ÇIKTI

Önceden belirlenen “Karamel” ve “Köpük” isimlerinden birinin köpeğe koyulması için öğrenciler, sandığa gitti. Yapılan seçime Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz da katıldı. Sandıktan köpeğin ismi “Köpük” olarak belirlendi.

HAYVAN SEVGİSİ DE EĞİTİMİN BİR PARÇASI

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “‘KöpükYekta Baydar’ın 721inci öğrencisi oldu. Okulumuz ve öğrencilerimiz herkese örnek olacak bir duyarlılık göstererek, Köpük’ü barınağımızdan sahiplendi. Biz de can dostumuzu yeni yuvasına kavuşturduk. İsmini belirmek için ise öğrencilerimiz sandık koymuş ve biz de sandık başına giderek demokratik bir seçimle köpeğimizin ismini koyduk. Hayvan sevgisi de eğitimin bir parçası. Yaptığımız farkındalık etkinliklerimizle okullarımızda hayvan sevgisi büyüyor. Öğrencilerimize hayvan sevgisi aşılamak için büyük bir titizlikle çalışıyoruz. Hayvan sahiplenmenin çocuklarımız üzerinde çok olumlu bir etki oluşturacağına eminiz. Bugün Keşan Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizden Yekta Baydar Ortaokulu'na bir can dostumuzu sahiplendirdik. Çocuklarımızın Köpük'e çok iyi bakacağını biliyoruz. KöpükYekta Baydar Ortaokulumuzun maskotu olacak.”

Köpük’e, Keşan Belediyesi tarafından Yekta Baydar Ortaokulu’na köpek yuvası ve mama hediye edildi.