Hayır çeşmelerinin bakımının yapılması isteniyor Hayır çeşmelerinin bakımının yapılması isteniyor

Kadıköy’de yaşayan Çetin Kurt, komşusu olan köy muhtarı Ercan Gürgen’in bahçesinden kanalizasyon borusunu tüm uyarılarına rağmen kaldırmadığını ve bu nedenle bahçesi ile deposunu atık suyun bastığını iddia ederek, CİMER’e şikayetçi olduğunu belirtti.

İddiaya göre, Kadıköy Muhtarı Ercan Gürgen, geçen yıl evinin kanalizasyon borusunu izinsiz olarak Çetin Kurt’un evinin bahçesinden geçirdi. Borunun patlaması üzerine Kurt’un bahçesi ve deposunu lağım suları bastı. Atık su nedeniyle Çetin Kurt’un deposunda bulunan 6 ton buğday ve 100’ün üzerinde fiğ balyası kullanılmaz hale geldi. Çetin Kurt’un tüm uyarılarına rağmen Ercan Gürgen, kanalizasyon borusunu kaldırmadı. Bunun üzerine Kurt evinin önüne 20 ton mıcır döktürdü. Ancak bu da lağım sularının bahçeye girmesine engel olamadı. Konuyla ilgili köy kahvehanesinde konuştuğu sırada Çetin Kurt ile muhtar Gürgen arasında arbede yaşandı. Çetin Kurt, mağdur olduklarını ve sağlıklarının tehlikede olduğunu belirterek, yaşanan durumu CİMER, Keşan Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne şikâyet etti. CİMER, konuyu İlçe Jandarma Komutanlığı’na bildirdi. Evlerin olduğu alanda inceleme yapan jandarma ekipleri ise herhangi bir su akıntısı tespit edemediklerini belirterek, durumu CİMER’e geri bildirdi.

Çetin Kurt, konunun takipçisi olacaklarını belirterek, mağduriyetleri giderilene kadar haklarını yasal yollarla aramayı sürdüreceklerini kaydetti.

Muhabir: MEHMET AYTAÇ