ERDOĞAN DEMİR

Kök, sınavın tarihleri, başvuru şekilleri ve kılavuzunun nereden temin edilebileceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Kök, yaptığı yazılı açıklamada, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumunun 23 Temmuz 2023 tarihinde, Alan Bilgisi oturumlarının 29-30 Temmuz 2023 tarihlerinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) oturumunun ise 6 Ağustos 2023 tarihinde uygulanacağını belirtti.

Sınava başvurularının 16-29 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacağını ifade eden Kök, adayların başvurularını 16 Mayıs 2023 tarihinde saat 16.00'dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekleri gibi ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan da yapabileceklerini kaydetti.

Kök, sınava ilişkin ayrıntılı bilginin 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Kılavuzu'nda yer aldığını ve adayların kılavuza https://ais.osym.gov.tr adresinden erişebileceklerini bildirdi. Kök, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiğini vurguladı. 

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurduklarını belirten Keşan İlçe Sınav Koordinatörü Doç. Dr. Süleyman Kök, sınava girecek olan adaylara başarılar diledi.