Hüseyin Boyalık:

“Köylerimize bu kadar hizmet ettikten sonra böylesine bir kötü sonuç çıkacağını hiç tahmin etmiyordum”

Hüseyin Boyalık:

“Köylerimize bu kadar hizmet ettikten sonra böylesine bir kötü sonuç çıkacağını hiç tahmin etmiyordum”

05 Kasım 2015 Perşembe 07:31
457 Okunma
Hüseyin Boyalık:
 AK Parti Edirne İl Genel Meclis üyesi Hüseyin Boyalık dün düzenlediği basın toplantısında 1 Kasım erken genel seçimlerini değerlendirdi.

7 Haziran seçimlerinin ardından oluşan kaos ortamının, piyasalardaki belirsizliğin ve geçmiş koalisyon hükümeti icraatlarının vatandaşların 1 Kasım seçimlerinde tercihlerini belirlemede en büyük etken olduğunu ve bunun sonucunda partilerinin ülke genelinde %50 oy alarak büyük bir zafer kazandığını belirten Boyalık, “AK Parti’nin 1 Kasım’da aldığı sonuç kesinlikle bir zaferdir.  Ülkenin selameti ve salahiyeti için,  ekonominin düzgünlüğü için halkımız milli idare duygusu ile oylarını AK Parti’ye verdi.  Bunun dışında Doğudaki oylarımızın da atması bizim için mutluluk vericidir. Ama aynı şeyleri Trakya ve Edirne için maalesef konuşamıyorum.  Her ne kadar belirli miktarda oylarımız artmış görünüyor olsa bile bence yeterli değildir. Trakya insanının bizden ne istediğini daha iyi anlamalıyız.  Edirne’mizi, Keşan’ımızı özellikle anlamalıyız, hizmet olmuyor mu tabii ki hizmetlerin en iyi en güzeli oluyor.  AK Parti iktidarında yapılan yüzlerce hizmeti sayabilirim.  İktidarın yapmış olduğunu yeni hastane, okullar, kavşaklar, hizmet edilmiyor mu ediliyor.  Ama insanların ne istediğini anlamamız gerekiyor. Keşan’da biz bunu anlayamadık ki oylarımız bu kadar düşük kalıyor. Keşan’a hizmet gelmesi için yerel anlamında bizim mutlaka iktidar olmamız lazım.  Bundan sonraki amacımız Keşan da yerel olarak iktidar olmaktır.  Biz AK Parti il genel meclis üyeleri olarak şu handa ne yaparsak yapalım,  bu kadar hizmetten sonra bu kadar kötü sonucu köylerimizden beklemiyordum.  Bu bizim için kesinlikle bir başarısızlıktır. Başarılı olduğumuzu düşünmüyorum ama millet idaresidir.  Demokrasinin adı oy kullanmaktadır tam demokraside çıkan sonuca saygı duymaktır. Oy kullanmak demokrasinin adıdır asıl demokrasi de sandıktan çıkan sonuca saygı duymaktır. Biz de saygı duyuyoruz, oylarımız arttırmak için hizmetlerimiz devam edecektir” dedi.

BU SEÇİMİN ADI EKONOMİ SEÇİMİDİR

Keşan’ın köylerinde o kadara hizmet vermelerine rağmen bu kadar düşük oy almalarını da sorgulayan Boyalık, “Köylerde o kadar hizmet yapıldı neden düşük aldık. Bunun adını ve niye böyle olduğunu çözebilmiş olsaydık çalışmalarımızı sadece bu yönde yürütürdük.  Ama sadece Keşan’da değil bütün Edirne’nin kırsalında oylarımız olması gerekenden çok düşük. Bunun altında hangi nedenlerin yattığını bulmamız gerekiyor. Benim görüşüme göre bizim çiftçimiz artık yaptığı iş ile para kazanamaz hale geldi. Eskiden köyünde 100 dönüm tarla eken birisi hayatını idare ettirebiliyordu ama şimdi ettiremiyor.  Çünkü eskiden masraflarımız bu şekilde çok değildi. Köylümüz pazara gelip domates, soğan, biber almaz kendi yetiştirirdi. Peynirini evinde yapardı, turşusunu ve makarnasını kendisi yapardı bir köy yaşantısı dediğimiz de zaten bu. Ama bizim insanlarımız maalesef şu anda bu harcamaların hepsini pazaryerinde ve marketlerde yapmaya başladı. Bu nedenle de çıkardığı ürünle bölgemizde çok fazla ürün çeşitliliğimizin de olmamasıyla geçinemez hale geldi. Köylümüzün ekonomisi bozuk ve bu bozukluk bize sirayet ediyor.  Bu seçimin adı ekonomi seçimidir ve vatandaş tercihini ekonomik geleceğini göz önüne alarak yaptı. Seçmen en yüksek asgari ücret vaat eden partiye değil uygulanabilir vaatleri olan partiye oyunu verdi. AK Parti seçmene verdiği vaatlerle değil onlara verdiği güven sayesinde oylarını aldı. AK Parti’nin geçmiş dönem tecrübeleri ve halkın bizi AK Parti’den başkası ekonomik düzlüğe çıkaramaz” düşüncesi 1 Kasım seçimlerinde elde ettiğimiz başarının temelini oluşturdu. Aldığımız oy halkın bize duyduğu güveni esas alan bir oydur”  diye konuştu.

Edirne İl Genel Meclisi’nde Kasım Ay’ı toplantılarının başladığını da bildiren Boyalık,  şöyle konuştu: “Bu toplantılarımız 2016 Yılı bütçesini belirleyeceğimiz toplantılar. Bu nedenle herhangi bir icraata dönük kararların alındığı toplantılar değil.

 TEK BAŞINA İKTİDARDAN ŞİKÂYET EDENE KEŞAN’DA RASTLAMADIM

Boyalık, dünkü açıklamasında 1 Kasım seçim sonuçlarına ilişkin ilçemizle ilgili gözlemlerini ve  partili partisiz insanlarla yaptığı görüşmeleri de paylaştı ve şunları söyledi: “Birçok CHP’li MHP’li eşimiz dostumuz Keşan’da AK Parti’nin seçilmiş bir üyesi olarak beni tebrik ederken bu sonucun ülkemiz ekonomisi için çok iyi olduğunu, tek başına iktidarın çok iyi olduğunu değişik söylemler altında ifade ettiler. Biliyorum ki CHP’li ya da MHP’li, ama bu çıkan sonuçtan memnun. Ben bunu Keşan’da hissediyorum.  Asla bir memnuniyetsiz yok. Bunun adı da insanların ne kadar istikrara ihtiyacı olduğudur. Çevremizdeki ülkeler de bu kadar karışıklık olduğu durumda dahi, Türkiye’nin tek yürek olup atabildiği anlamına geliyor bu sonuçlar. Farklı ideolojilerde olsak da tek başına iktidardan rahatsız olan kimse görmedim. Milletin selametini düşünen arkadaşlarımız bu seçimin sonuçlarını yadırgamıyor. Bu çok önemli bir konu. Biz herkesin fikirlerine saygı duyuyoruz. Bu ideoloji seçiminden çok bir milletin bekası seçimiydi. Bu da doğru bir şekilde sonuçlandı.”

 

Son Güncelleme: 05.11.2015 07:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol