652. Tarihi Kırkpınar Güreşleri Başpehlivanı

Ali Gürbüz: “Babamın emanetini geri aldım”

652. Tarihi Kırkpınar Güreşleri Başpehlivanı

Ali Gürbüz: “Babamın emanetini geri aldım”

09 Temmuz 2013 Salı 01:55
652. Tarihi Kırkpınar Güreşleri Başpehlivanı
 652. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde İsmail Balaban’ı yenerek 3. kez Başpehlivan olan Ali Gürbüz, altın kemerini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aldı. Gürbüz, babasının emaneti olan altın kemeri, Antalya’ya götürmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Edirne Sarayiçi'nde 7 Temmuz 2013 Pazar günü yapılan final mücadeleleriyle sona eren 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Antalyalı Ali Gürbüz finalde rakibi İsmail Balaban'ı künde oyunu ile yenerek 3. kez altın kemerin sahibi oldu. Gürbüz'ün altın kemerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.
Başpehlivanlık güreşlerinde altın kemer ve madalya törenine Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi katıldı.
ALTIN KEMERİ ANTALYA’YA ARMAĞAN EDİYORUM
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gürbüz, “Bu sene benim 3. senemdi. Altın kemer senesiydi. Burada mücadele edip, altın kemeri aldığım için çok mutluyum. Kemeri, Tüm Antalya’ya armağan ediyorum. Antalya gerçekten bu kemeri hak etmişti. Ben burada Belek Belediye Başkanımıza, takım arkadaşlarımıza ve tüm Antalyalılara teşekkür ediyorum” dedi.
BABAMIN EMANETİNİ GERİ ALDIM
11 yaşından beri güreştiğini ifade eden Ali Gürbüz, “Ben 11 yaşından beri sahalarda güreşiyorum. Babamın yarım kalan emanetini geri aldığım için çok mutluyum. Annem de bu mutluluğu benimle beraber yaşıyor” diye konuştu.

ANNE GÜRBÜZ’ÜN SEVİNÇ GÖZYAŞLARI 

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde İsmail Balaban, finalde yenerek Başpehlivan olan Ali Gürbüz’ün annesi Hatice Gürbüz göz yaşlarına hakim olamadı.
Anne Gürbüz final maçı sonrasında, "Oğlumun birinci olacağını biliyordum. Bacağında hafif rahatsızlık vardı ama aslanlar gibi kazanmayı bildi. Bu günleri gördük çok şükür” şeklinde konuştu. (İHA)


Son Güncelleme: 09.07.2013 01:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol