Aksu, Anafartalar Spor Kulübünden ihraç edildi 

Anafartalarspor Kulübü Yöneticisi Salih Kirezci, dün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde uyuşturucu operasyonunda yakalanan yeni göreve getirilen Anafartalarspor yönetim kurulu başkanı Mahmut Aksu’nun görevinden ihraç edildiğini kaydetti.

Aksu, Anafartalar Spor Kulübünden ihraç edildi 

Anafartalarspor Kulübü Yöneticisi Salih Kirezci, dün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde uyuşturucu operasyonunda yakalanan yeni göreve getirilen Anafartalarspor yönetim kurulu başkanı Mahmut Aksu’nun görevinden ihraç edildiğini kaydetti.

Medya Keşan
Medya Keşan
16 Ekim 2018 Salı 09:24
Aksu, Anafartalar Spor Kulübünden ihraç edildi 

BÜLENT SAYLAM

Kirezci, operasyonla yakalanan Aksu ile ilgili kulüp adına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yönetimimizin içinden bir arkadaşımızın adı üzerinden geçen hafta istenmeyen, spora yakışmayan bir adli vaka gerçekleşti. Dolayısıyla kulübümüzün adı gündeme geldi, bundan dolayı bir açıklama yapma gereği duyduk. Kulübümüz 40 yıllık geçmişi olan kamuya mal olmuş bir spor kulübüdür. Eski yöneticimiz daha önce birçok dernekte yöneticilik yapmış kişidir, başta Keşanspor, Engelliler Derneği ve bizim kulübümümüzde yönetime girmiş hatta ailesi kulübümümüzün kurucularından olan rahmetli Ahmet Aksu’nun yeğenidir. Bir gün kulübümüze gelip amcasının kurucusu olduğu kulübü, hatırası üzerine maddi yardımda bulunmak istediğini, yönetim olarak müsaade ederseniz bir dönemde yöneticilik yapmak istediğinin beyanında bulundu. Biz de kendisine olumsuz cevap vermedik. Yönetimce toplanıp olumlu veya olumsuz kararı değerlendirmek istedik. Bu arkadaşa basının huzurunda evet deyip yetki vermeyi kabul ettik. Bundan sonra kendisi kulübümüzle ilgili faaliyetlerde bunacaktı, lakin resmi karara varmadık. Derneklerde hala kulübün resmi başkanı benim. Haberi ilk öğrendiğimiz andan itibaren yine yönetim olarak toplandık, o arkadaşın kulüpten ve yöneticilikten ihracı için gerekli işlemleri başlattık ve ilişkisini kestik. Kamuoyundan ve tüm bürokrasiden bu olumsuzluk için çok özür diliyoruz. O arkadaşın ihracı ve yedeklerden birini yerine gelmesiyle birlikte yönetime devam edeceğiz. Ayrıca geçtiğimiz Cuma günü transferlerimizin son günüydü. Takımımız şu anda kurulmuş durumdadır, iki hocamızla birlikte takımımız sezona hazırdır. 15 Kasım’dan itibaren ligler başlayacak, başladığı andan itibaren yine her zamanki gibi artan gücümüzle çalışacağız. Basının, iş adamlarının, bürokrasinin, herkesin desteği ile bu sene daha güzel bir takım kuracağız, daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum,” 

 “Bu haber çıktığında haberi çıkan kişi değil de neden önce gazeteyi kınadınız?” şeklindeki soruya yanıt veren Kirezci,“Haberin gerçek olduğunu tamamen bilmemekle birlikte, basındaki arkadaşları aradım ve dedim ki böyle bir durum var, gerçekse ve suç olay söz konusu ise arabada daha farklı ve kalabalık insan grubu varmış. Olayı tamamen anlayalım diye bu süreçte sizden haber çıkmasın. Bunun rahatsızlık olduğunu düşünerek sosyal medyada da tepki gösterdim. Tabii ki haberi haber yapacaksınız, bizim tepkimiz sonucunu bilmediğimiz şaşkınlık yüzünden bunaydı. Kulübün böylesine haberlerde manşet olmasını yadırgadık. Dediğimiz gibi kimseyi suçlama veya aşırı tepki verme değil. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki spor kulüpleri ve bu tür dernekler basın desteği ile ayakta kalır. Spor kulüplerinin amacı çocukları kötü alışkanlıklardan korumak ve spor yaptırmaktır. Dolayısıyla sporun ve uyuşturucunun aynı anda anılması çok rahatsız edici bir durum bizi ve herkesi rahatsız etti. Tekrardan tüm kamuoyundan özür dileriz” dedi. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol